مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی؛

سینمای مستند در سال‌های بعد از جنگ تحمیلی پیشرفت کرد

سینمای مستند در سال‌های بعد از جنگ تحمیلی پیشرفت کرد

به گزارش سراج24، مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی درباره برگزاری جشنواره فیلم «مقاومت» گفت: جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» از مهمترین جشنواره‌های کشور است چرا که «مقاومت» از موضوعات مهم و ملی ما است و سینمای دفاع‌مقدس به مسائلی می‌پردازد که از مفاهیم اولویت‌دار جغرافیای کشور است.

وی ادامه داد: سینمای مستند در سال‌های بعد از جنگ تحمیلی به تدریج پیشرفت کرد و باتجربه‌تر شد و توانست مفاهیم مهمی را منتقل کند.

حمیدی مقدم تصریح کرد: اهمیتی که در جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» به موضوع مستند داده می‌شود، سبب رشد این گونه از سینما خواهد شد که از این حیث می‌توان یکی از کارکردهای این جشنواره را کمک به رشد سینمای مستند دانست، خاصه اینکه آثار برگزیده از طریق تلویزیون به عنوان مهمترین رسانه مستند نیز پخش می‌شود که این مهم نیز به دلیل اثرگذاری بالای جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» است.

وی در ادامه با ضروری دانستن برگزاری جشنواره‌های فیلم در زمان شیوع کرونا، تصریح کرد: برگزاری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» به صورت آنلاین نشان داد سینما می‌تواند با هر وضعیتی به زندگی خود ادامه می‌دهد و همچنان در همه حوزه‌ها از جمله مستند، کوتاه و داستانی پویایی خود را حفظ کند.

اخبار مرتبط

خداحافظی محمد حمزه‌زاده؛ معاون سینمایی جدید «حوزه هنری» منصوب شد

مسجدی‌ها طرح «ایران قوی» را کلید زدند

نکوداشت اکبر عالمی در جشنواره هنر مقاومت

0 نظر

ارسال نظر

capcha