فرهنگ دفاع مقدس در حوزه سلامت ادامه دارد

فرهنگ دفاع مقدس در حوزه سلامت ادامه دارد

به گزارش سراج24، ارسلان سالاری با تقدیر از زحمات شبانه‌روزی کادر سلامت استان اظهار کرد: همان‌گونه که رزمندگان دفاع مقدس در جبهه‌های حق علیه باطل در برابر دشمن ایستادند، مدافعان سلامت نیز در حفظ، پایداری و ارتقای سلامت جامعه از هیچ کوششی دریغ نکرده‌اند و همچنان فرهنگ دفاع مقدس در حوزه سلامت ادامه دارد.

وی با اشاره به ایثار و ازخودگذشتگی کادر سلامت در مبارزه با ویروس کرونا افزود: مدافعان سلامت علیرغم بخشی کمبودها در کنار بیماران حاضر هستند و میدان را خالی نمی‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان با بیان اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون مدافعان سلامت در خدمت مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند، تصریح کرد: ۴۰۰ پزشک، ۴۰۰۰ پرستار و حدود ۴۰۰۰ بهورز و مراقب سلامت از ابتدای اسفند تاکنون در خط مبارزه با ویروس کرونا هستند و خدمات بهداشتی و درمانی را به مردم ارائه می‌دهند.

سالاری با بیان اینکه علیرغم تلاش هزاران نفر از کادر سلامت همچنان ویروس کرونا در استان فعال است، گفت: تاکنون بیش از ۱۰۰۰ نفر از مدافعان سلامت گیلان بیمار، بیش از ۲۰۰ پزشک و پرستار گیلانی براثر مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها بستری و عده‌ای از کادر بهداشت و درمان نیز به خیل عظیم شهدا پیوستند.

وی با اشاره به کمبود نیروی پرستار در گیلان علیرغم آغاز به کار دو بیمارستان در لنگرود و تالش و همچنین توسعه بخش‌های اورژانس و پیش بیمارستانی در گیلان بیان کرد: این استان با توجه به کمبود نیروی پرستار درگذشته و همچنین راه‌اندازی بیمارستان‌های جدیدالاحداث نیازمند نیروی پرستار بود که در روزهای نخست شیوع ویروس کرونا عده‌ای از پرستاران داوطلبانه با ما همکاری کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه از همان روزهای نخست به‌کارگیری از پرستاران پیگیر استخدام این قشر پرتلاش در بدنه سیستم سلامت استان بودیم، افزود: این پیگیری مکرراً از سوی ما در وزارت بهداشت سازمان برنامه‌وبودجه پیگیری شد و هم‌اکنون مجوز شرکتی شدن پرستاران از سوی سازمان برنامه‌وبودجه گرفته‌شده و این قشر از قرارداد ۸۹ روزه به قرارداد شرکتی تبدیل وضعیت می‌شوند.

اخبار مرتبط

تدوین و نگهداری اسناد دفاع مقدس نشانه آینده‌نگری است

خبرنگاران برترین آثار ادبی دفاع مقدس را انتخاب می‌کنند

عزم راسخ مدافعان سلامت برای حفظ سلامت مردم

0 نظر

ارسال نظر

capcha