آیت الله تسخیری را به مثابه یک الگو و اسوه تعریف کنیم

 آیت الله تسخیری را به مثابه یک الگو و اسوه تعریف کنیم

به گزارش سراج24، آیت الله علی اکبر صادقی رشاد رئیس شورای حوزه های علمیه استان تهران در نشست بین‌المللی بررسی ابعاد شخصیتی و اندیشه‌های آیت‌الله تسخیری گفت: دوستی ما با مرحوم تسخیری از زمانی که نجف قم آمدند یعنی در سالهای ۵۱-۵۲ برقرار شد؛ قریب نیم قرن با ایشان مراوده داشتیم و در جلسات درس باهم بودیم و  همه حالات و احوالات ایشان را درک کردم و جز صفا و وفا و خلوص و دوستی و صداقت و فروتنی و اخلاق خوب از ایشان ندیدم.

آیت الله صادقی رشاد ادامه داد: آیت الله تسخیری شخصیتی بی بدیل بود، هم از لحاظ علومی که بر آن مسلط بود و هم از لحاظ تسلط بر فلاسفه، کلام و فقه و… ایشان تسلط خوبی بر آرای دیگر مذاهب اسلامی داشت.

رئیس شورای حوزه های علمیه استان تهران ادامه داد: ایشان جامعیت عملی داشت، اخلاقی خوش داشت و در عین صلابت، رفتاری توأم با محبت با همه داشت؛ شخصیتی بی بدیل بود که جایگزین ندارد؛ وی نقش مهمی در مجامع بین المللی ایفا کرد و در همه سنگرهای فکری حضور فعال داشت و همه جا ایشان را می شناختند.

آیت الله صادقی رشاد تصریح کرد: برای درگذشت ایشان نباید به تأثر و تاسف اکتفا کنیم بلکه باید آیت الله تسخیری را به مثابه یک الگو و اسوه تعریف و ابعاد شخصیتی وی را تبدیل به الگویی برای تربیت شخصیت تراز اسلامی کنیم و به مراکز تربیت نیرو خصوصاً در حوزه عرضه و سعیدر تکرار ایشان در تاریخ داشته باشیم.

اخبار مرتبط

وبینار بررسی اندیشه‌های آیت الله تسخیری برگزار می‌شود

سوگی بالاتر از عاشورا نیست

صحنه ای باور نکردنی از دست بوسی یک مرجع تقلید + عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha