ستاد امر به معروف کردستان توسط مردم پشتیبانی می‌شود

ستاد امر به معروف کردستان توسط مردم پشتیبانی می‌شود

به گزارش سراج24، محمود الله‌مرادی در دیدار نماینده ولی فقیه در استان کردستان با مسوولان دفاتر استانی و شهرستانی امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اظهار داشت: در بخش‌های مختلف فعالیت‌های زیادی داشته‌ایم و جایگاه واقعی ستاد امر به معروف در استان کاملا مشخص است.

وی گفت: در  روزهای اولیه ستاد امر به معروف و نهی از منکر را به عنوان منکرات می‌شناختند اما امروز همه متوجه شده‌اند که این ستاد جایگاهی است که حامی و پشتیبان مردم است و خود مردم شکل‌دهنده و پیش‌برنده این ستاد هستند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان تصریح کرد: با این هدف شروع کردیم که این فرهنگ را در جامعه نهادینه کنیم که مردم خود امر به معروف و نهی از منکر انجام دهند.

الله‌مرادی با بیان اینکه احیا و ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر با 10 تا 20 نفر نیروی ستادی ممکن نخواهد بود، عنوان کرد: اقدامات ما به سمتی است که امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به گونه‌ای باشد که توسط خود مردم اجرا شود وگرنه با چند نفر نیروی محدود ستادی نمی‌توان این فریضتین الهی را در جامعه نهادینه کرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان افزود: افرادی که در ستاد و یا در قالب طلایه‌داران امر به معروف در سطح استان فعالیت می‌کند همه جز افراد آموزش‌دیده هستند و در چندین دوره آموزشی شرکت داشته‌اند.

الله‌مرادی به برگزاری دوره‌های مربیگری در ستاد امر به معروف و نهی از منکر در کردستان اشاره کرد و گفت: 4 دوره آموزشی تخصصی مربی‌گری توسط اساتید متخصص و اهل فن در خصوص مسائل جامعه و جایگاه این فریضتین در شهرستان‌های مختلف برگزار شده است.

وی تصریح کرد: استفاده از اساتید توانمند از بین جامعه روحانیت و همچنین اساتید دانشگاهی در راستای ترویج و نهادینه کردن فریضتین امر به معروف و نهی از منکر برگزار شده است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون 6 هزار و 450 نفر در بخش دانش‌آموزی با عنوان یادآوران معروف در مدارس آموزش دیده شده‌اند و یک هزار و 800 شورای امر به معروف به عنوان یادآوران معروف در سطح مدارس استان فعال است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اظهار کرد: 850 شورای امر به معروف مخصوص کارکنان مدارس هم در سطح استان تشکیل و سازماندهی شده است.

الله‌مرادی افزود: 6 هزار و 420 طلایه‌دار که بیشتر معلمین هستند آموزش دیده و جذب شده‌اند و 6 هزار و 300 طلایه‌دار محلات، 3 هزار و 420 نفر در قالب یاوران معروف ادارات، 3 هزار و 43 نفر یاوران معروف در روستاها، اصناف 826 نفر و 221 نفر یاوران معروف از مجموعه دستگاه قضایی در سطح استان شناسایی، آموزش دیده و ساماندهی شده‌‌اند.

وی اضافه کرد: در مجموع بیش از 28 هزار و 412 نفر سازمانی با ستاد امر به معروف و نهی از منکر ارتباط دارند و مشمول قانون حمایت از امران معروف و ناهیان منکر می‌شوند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: در دادگاه‌های کل شهرستان‌ها دفتر ویژه حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر تشکیل شده است.

وی از راه‌اندازی سامانه‌ای برای عضویت در ستاد امر به معروف در سطح کشور خبر داد و گفت: در آن سامانه هم آموزش و برنامه‌های مختلف پیش‌بینی شده و امروز این سامانه در سطح استان کردستان به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.

وی در ادامه از زحمات و حمایت های ویژه نماینده سابق ولی فقیه در استان از ستاد امر به معروف و نهی از منکر تقدیر کرد و گفت:‌ ایشان یک پشتیبان بسیار قوی برای ستاد امر به معروف بودند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در ادامه گفت: امروز جدای از استان، دفاتر ستاد در تمام شهرستان‌های استان تشکیل شده، ساختمان از دستگاه‌های اداری گرفته‌ایم و کاملا تجهیز شده است.

وی گفت: نگرش به امر به معروف مردمی است و این نگرش در اداره کردن خود ستاد نیز مورد توجه قرار گرفته و سعی کرده‌ایم از نخبگان و افراد توانمند دانشگاهی در سیستم اداری این ستاد بهترین و بیشترین بهره‌ را بگیریم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار مرتبط

ابهامات جدی در سیر تأیید واکسن‌های آمریکایی وجود دارد

مظلومیت آیت الله مصباح از سوی رسانه‌های خودی صورت گرفت

سردار سلیمانی نقش موازنه‌ای برای تأمین امنیت منطقه‌ای داشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha