۳۵ موکب اربعین حسینی در آذربایجان غربی فعالیت می‌کند

۳۵ موکب اربعین حسینی در آذربایجان غربی فعالیت می‌کند

به گزارش سراج24، سیدحسن حسینی در خصوص برنامه‌های موکب در اربعین حسینی در استان اظهارکرد: امسال به دلیل شیوع کرونا، فعالیت موکب‌های اربعین در داخل استان با ۴ رویکرد جدید انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه مجوز فعالیت ۳۵ موکب اربعین حسینی از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان صادر شده است، افزود: این موکب ها در قالب اجرای ۴ طرح موکب مهربانی با رویکرد تأمین نیازمندی‌های معیشتی نیازمندان، موکب عاطفه‌ها با رویکرد تأمین لوازم التحریر دانش آموزان نیازمند، موکب سلامت با رویکرد تأمین نیازمندی‌های بخش کرونا از جمله تأمین ماسک و مواد ضد عفونی و موکب جذب نذورات فعالیت‌های لازم را انجام خواهند داد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان غربی تصریح کرد: ستاد عتبات عالیات در استان توانسته ۱۰۰ هزار بسته معیشتی در ماه محرم را در بین نیازمندان توزیع کند.

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ موکبی از استان به سمت مرز کشور عراق نرفته است، گفت: موکب‌های آذربایجان‌غربی در داخل استان خدمات رسانی را آغاز کرده‌اند و تمامی خدمات بهداشتی و درمانی و سایر خدمات این موکب‌ها رایگان و با حمایت خیران انجام می‌گیرد.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه امسال راهپیمایی اربعین حسینی نداریم و تمامی مرزها به سمت عراق بسته شده است گفت: موکب‌های حسینی امسال به‌دلیل شیوع ویروس کرونا و لغو مراسم اربعین در داخل استان خدمات‌رسانی می‌کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار مرتبط

برپایی موکب فرهنگی در طرح طریق النجاة

«موکب کلمات» برنامه ای پیرامون شعر اربعینی و اشعار مذهبی

مستند 20 قسمتی «موکب آه» در زنجان تولید شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha