همایش «آغاز سربلندی» با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب در کرمان برگزار شد

همایش «آغاز سربلندی» با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب در کرمان برگزار شد

به گزارش سراج24، با حضور حجت‌الاسلام ذوعلم نماینده بیت مقام معظه رهبری و جمعی از مسؤولان همایش آغاز سربلندی در تالار دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد.

حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی در این همایش اظهار داشت: زمانی که  بخواهیم قرآن را خوب بفهمیم باید به تفسیر دقیق مراجعه کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان عنوان کرد: در فهم کلام الهی و  آیات قرآن تفاسیر مختلفی نوشته شده یکی از بهترین تفاسیر قرآن  تفسیر قرآن با قرآن  است؛ علامه طباطبایی در تفسیر المیزان همه تلاشش این است که در تفسیر قرآن از تفسیر قرآن به قرآن از فهم آیات استفاده کند.

وی بیان کرد: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران هم  آیات محکم و متشابهی دارد. آیات محکم انقلاب اسلامی ایران فرمایشات، منویات و دستور‌العمل‌های امامین انقلاب است.

امام جمعه کرمان ابراز داشت: هر جا  اختلاف نظری در فهم انقلاب باشد دچار مشکل می‌شویم باید برگردیم به صحبت‌های  امام راحل و مقام معظم رهبری تا آن امری که مشتمل شده را بفهمیم‌ و خروجی درستی از آن داشته باشیم.

وی تصریح کرد: در گام دومی که رهبر فرزانه و حکیم انقلاب بیان فرمودند به عنوان یک دستورالعمل فرا روی نخبه‌های نظام اسلامی قرار دادند و همه پیشرفت‌ها در کشور که جایگاه ما را به تمدن اسلامی برساند دیده شده است.

 علیدادی‌سلیمانی خاطرنشان کرد: نیاز دارد چهره‌های اندیشمند دلسوز نظام و شخصیت‌های صاحب‌نظر به مسائلی همچون فهم فرمایشات رهبری در گام دوم انقلاب و تبدیل این فهم به گفتمان توجه داشته باشند چراکه وقتی گفتمان غالب نظام و انقلاب این شد، آن وقت آن‌چه خواسته رهبر انقلاب است در بدنه جامعه و مجامع علمی جایگاه خود را پیدا می‌کند.

اخبار مرتبط

دولت عراق به برگزاری همایش صهیونیستی در اربیل واکنش نشان داد

برگزاری نخستین همایش تلویزیونی تجلیل از پیرغلامان و مادحان حسینی مازندران

پویش «نذر آزادی» همسو با بیانیه گام دوم انقلاب است

0 نظر

ارسال نظر

capcha