مسئول امام محله شهری تبلیغات اسلامی:

مساجد پایه حضور رزمندگان در دفاع مقدس بودند

مساجد پایه حضور رزمندگان در دفاع مقدس بودند

به گزارش سراج24، حجت الاسلام رضا غلامی شامگاه یکشنبه در نشست آموزشی طرح ملی جذب و گزینش روحانیون طرح استقرار امامان روستای استان های گلستان و سمنان که در سالن شهید سردار سلیمانی گرگان برگزار شد، اظهارکرد: با نگاهی به جامعه پردازی در صدر اسلام می بینیم که مدل هدایت نبی مکرم اسلام (ص) و همه خدمات اجتماعی از پایگاه مسجد به مردم تزریق شده است و این رویکرد مسجد در هشت سال دفاع مقدس، در مدیریت، جذب، آموزش، اعزام و پشتیبانی جنگ هم دیده شده است.

غلامی افزود: در بیماری کرونا و رزمایش همدلی هم این جایگاه رفیع مجدد به کارگیری شده است به طوری که در محلات با محوریت امام محله و مسجد خدمات بزرگی در حوزه مواسات و خدمات اجتماعی داشته اند.

وی گفت: در راستای جذب امامان روستا در کمیته استانی تعدادی از نهادهای تبلیغی و فرهنگی اعم از دفتر امام جمعه، اوقاف، حوزه علمیه، قرار گاه پیشرفت و خاتم عضو هستند و امامان با نگاه گفتمان سازی و مهارت هایی که یک طلبه در ارتباط با مرم نیاز دارد گفتگو و تبیین می کنیم.

غلامی تصریح کرد: به دنبال احیا و ترویج الگوی گفتمان ساز و مدل فرهنگی و اجتماعی با نگاه حکمرانی جامعه پردازی حول محور مسجد هستیم.

وی با اشاره به اینکه مرحله اول پالایش و سطح بندی روحانیون جذب جدید در استان گلستان و سمنان به پایان رسیده است، افزود: امروز در بحث طرح ملی و آموزش این روحانیون جذب شده قرار گرفته ایم.

مسئول امام محله شهری سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه قریب هزار مسجد محوری در سطح کشور فعالیت می کنند، گفت: ارائه مشاوره در قالب میز خدمت ویژه امامان محله طراحی شده و راهیار استان هم که رابط مرکز است قدم به قدم در این مسیر حرکت می کند.

وی در خصوص حمایت های سازمان تبلیغات اسلامی در طرح مسجد محله گفت: حمایت از مساجد محوری در سه سطح شهرستانی، استانی و کشوری در قالب های استفاده از ظرفیت خیران، مشارکت دستگاه های مرتبط، هویت بخشی به امام، مطالبه گری مسئولان، ارجاع خدمات دستگاه ها به سبد امام محله و غیره صورت می گیرد و این حمایت ها موجب افزایش مدیریت معنوی مسجد، مدیریت شبکه فرهنگی محله، مدیری ظرفیت ها و پتانسیل های مردمی و خیران می شود تا بتواند با این ارتقا مدیریت محله را مدیریت کند.

اخبار مرتبط

ثبات قدم در مسیر انقلاب، مشکلات را مرتفع می‌کند

محفل مناجات با نوای میثم مطیعی برگزار می‌شود

مساجد به عنوان مراکز مطالبه‌گری اجتماعی ایفای نقش کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha