ویزیت رایگان 40هزار نفر از بیماران مناطق محروم کشور در هفته دفاع مقدس

ویزیت رایگان 40هزار نفر از بیماران مناطق محروم کشور در هفته دفاع مقدس

به گزارش سراج24 شاهین محمد صادقی  از ارائه خدمتی دیگر  از بسیج جامعه پزشکی کشور به بیماران مناطق محروم خبر داد و گفت: امسال به مناسبت هفته دفاع مقدس و چهلمن سالگرد، بسیج جامعه پزشکی در دانشگاه‌های تابعه و همکاری استانداران و بخش خصوصی در  برنامه‌هایی در نظر گرفته شده است.

 وی ادامه داد: امسال به مناسبت هفته دفاع مقدس 40 هزار نفر از بیماران در 7 استان  مرزی و محروم کشور به صورت رایگان ویزیت و خدمات درمانی دریافت می‌‌کنند.

رئیس بسیج جامعه پزشکی با بیان اینکه این طرح به مدت 2 هفته اجرایی خواهد شد، گفت:  این طرح امسال در استان‌های کرمانشاه، خوزستان، آذربایجان غربی، کردستان و ایلام که به طور مستقیم در دفاع مقدس درگیر بودند مورد معاینه قرار می‌گیرند.

 محمد صادقی اذعان کرد: همچنین به دلیل محرومیت‌ها در استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان  این معاینه و درمان انجام می‌شود.

وی ابراز کرد: در این طرح تمام کسانی که توسط شبکه بهداشت و درمان در استان‌ها شناسایی می‌شوند با رعایت پروتکل های بهداشتی و ضوابط اعلامی ستاد ملی کرونا، توسط تیم‌‌های تخصصی در مراکز بهداشتی و درمانی مورد معاینه قرار می‌گیرند.

محمد صادقی با اشاره به اینکه  بسیج جامعه پزشکی بازوی اجرایی وزارت بهداشت و حدود 180 هزار عضو رسمی بسیج جامعه پزشکی که همگی آماده خدمت و جانفشانی برای ملت ایران هستند را دارد ،گفت:پیش‌بینی ما این است که در طرح ویزیت رایگان 40هزار بیمار در 7 استان محروم کشور بیش از 1000 پزشک مشارکت خواهند داشت.

  این مقام مسوول بیان کرد: این کار جدید و بزرگی است که با همکاری واحدهای محرومیت زدایی سپاه و بسیج، دانشگاه‌‌های علوم پزشکی، بنیاد مستضعفان و استانداری‌ها انجام خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه برنامه‌‌های  بسیج جامعه پزشکی تا پایان سال تداوم خواهد داشت گفت: این طرح همچنان ادامه دارد و  امیدواریم بعد از محرومیت زدایی در این  ۷ استان محروم ومرزی در مراحل بعدی محرومان و بیماران استان‌های دیگر را در سراسر کشور پوشش خواهیم  داد.

 رئیس بسیج جامعه پزشکی عنوان کرد: امیدواریم که بتوانیم در مناطق محروم به زودی خدمات بیشتری از جمله خدمات دندانپزشکی، چشم پزشکی، طب اطفال و جراحی ارائه کنیم.

محمد صادقی در ادامه  به خدمات دیگر بسیج جامعه کشور در ایام کرونا  اشاره کرد و گفت: اعزام تیم‌‌هایی برای خدمت رسانی به مردم و کمک به کادر بهداشت و درمان و همچنین برپایی قرنطینه هایی در سراسر کشور برای مراقبت از بیماران کرونایی بعداز ترخیص از بیمارستان‌‌ها، از جمله اقدامات بسیج جامعه پزشکی است.

وی در ادامه از اعزام  تیم های پزشکی در یکی تا 2 هفته آینده به آی، سی، یو های، مناطق قرمز خبر داد و گفت:  با آغاز فصل سرما و شیوع بیماری آنفولانزا این تیم‌ها برای آموزش نیروهای مورد نیاز در آی سی یو ها و بخش های بیمارستانی به استانهای مختلف اعزام می شوند تا در صورتی که با موج شدید کرونا مواجه شدیم نیروهای بیشتری در اختیار بیمارستانها باشد.

رئیس بسیج جامعه پزشکی خاطرنشان کرد: بسیج در همه جای کشور در هر جایی که توانسته خدمات ارائه کرده و اگر نتوانستیم در جایی خدمت کنیم، شرمنده‌ایم.

اخبار مرتبط

۲ گالری موزه دفاع مقدس سمنان امسال آماده می‌شود

روحیه انقلابی شاه‌کلید فتح مشکلات کشور است

تخریب ناجوانمردانه حق برخی از افراد نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha