پیاده روی اربعین در خمینی شهر ممنوع است

پیاده روی اربعین در خمینی شهر ممنوع است

به گزارش سراج24، علیرضا بصیری در حاشیه ستاد مبارزه با کرونا در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امروز مصوباتی را برای کاهش شیوع بیماری کرونا در شهرستان خمینی شهر داشتیم که بر طبق این مصوبات، دستگاه های دولتی از امروز با ۵۰ درصد دورکاری مشغول به کار خواهند شد.

وی افزود: روشنایی تفرجگاه ها و پارک ها طبق برنامه ریزی شهرداری ها به حداقل ممکن کاهش خواهد یافت تا از تجمع افراد در پارک ها جلوگیری شود.

فرماندار خمینی شهر با تاکید بر ممنوعیت برپایی ایستگاه های صلواتی در شهر، اظهار کرد: با همکاری دستگاه های مختلف در سطح شهرستان تمام این ایستگاه ها تعطیل خواهد شد. مراسم عزاداری در مساجد، تکایا و حسینیه ها تنها با رعایت پروتکل ها و در فضای باز و فاصله گذاری اجتماعی می تواند برگزار شود.

به گزارش ایسنا، وی در مورد راهپیمایی اربعین حسینی، تصریح کرد: به خاطر وضعیت فعلی شهرستان و کاهش مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا، راهپیمایی و دسته بری در ایام اربعین و دهه ماه صفر ممنوع است. خواهش من از مردم و دستجات و تکایا این است که رعایت حال مردم را بکنند و با رعایت موارد بهداشتی به کاهش بیماری کمک کنند.  

بصیری در مورد بازارهای روز شهرستان خمینی شهر، نیز تصریح کرد: طبق جلسه ای که با صنعت، معدن و تجارت برگزار شده باید تمام بازارها کنترل شده و آن دسته از بازارهایی که باعث شیوع بیماری هستند برای دو هفته تعطیل خواهند شد. برگزاری مراسم ترحیم نیز به صورت کلی تعطیل است.

فرماندار خمینی شهر با بیان اینکه ظرفیت بیمارستان اشرفی تکمیل است، گفت: هر بیماری که نیاز به بستری دارد و به بیمارستان مراجعه می کند حتی اگر مجبور به اعزام به شهرستان های دیگر باشیم او را پذیرش می کنیم.

اخبار مرتبط

تشکل‌های مذهبی پای کار اقدامات جهادی در ایام کرونا

۵ هزار جهادگر خراسان جنوبی به میدان مبارزه با کرونا آمدند

جوانان برای حل مشکلات مردم به صحنه بیایند

0 نظر

ارسال نظر

capcha