افتتاح 7 پروژه محرومیت‌زدایی جهادگران در فهرج

افتتاح 7 پروژه محرومیت‌زدایی جهادگران در فهرج

به گزارش سراج24، عصر امروز هفت پروژه محرومیت‌زدایی شامل ساختمان جدید ناحیه مقاومت بسیج، 10 واحد مسکونی و ... که توسط گروه‌های جهادی بسیج احداث شده بود با حضور فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در شهرستان فهرج به بهره‌برداری رسید.

سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در حاشیه افتتاح این پروژه‌ها اظهار داشت: 10 واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) با اعتبار 940 میلیون تومان به بهره‌برداری رسید که از این اعتبار 450 میلیون تومان آن از سوی سپاه ثارالله تامین شده و 90 میلیون تومان آن آورده شهرستان فهرج است.

 

900 نفر از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شدند

وی همچنین از تکمیل 13 واحد مسکونی محرومین در شهرستان فهرج خبر داد و گفت: این واحدهای مسکونی با اعتباری بالغ بر 91 میلیون تومان تکمیل شده است و همچنین تعمیر 17 واحد از مسکن محرومان منطقه با اعتباری بالغ بر 26 میلیون تومان انجام شده است.

معروفی با بیان اینکه یک پروژه آبرسانی در فهرج به بهره‌برداری رسید، افزود: برای اجرای این پروژه سه کیلومتر لوله‌گذاری شده است که 200 خانوار و جمعیتی قریب به 900 نفر از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شدند.

 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان از بهره‌برداری سه باب مسجد در مناطق محروم شهرستان فهرج خبر داد و بیان داشت: برای ساخت این مساجد 630 میلیون تومان اعتبار صرف شده است که از سوی سپاه ثارالله استان 215 میلیون تومان و مابقی اعتبارات این مساجد از سوی گروه‌های خیرین و جهادی تامین شده است.

وی با اشاره به ساخت 17 سرویس بهداشتی در مناطق محروم برای خانواده‌های نیازمند گفت: برای ساخت پروژه‌های محرومیت زدایی در مناطق محروم این شهرستان یک‌ میلیارد و 650 میلیون تومان هزینه شده است که 710 میلیون تومان از سوی سپاه استان تامین شده و 944 میلیون تومان از سوی خیرین و گروه‌های جهادی در شهرستان تامین شده است.

برخی در سطح کشور هنوز جنوب و شرق استان را خوب تشخیص نمی‌دهند

معروفی بر انجام پروژه‌های جهادی در مناطق محروم تاکید کرد و اظهار داشت: با انجام فعالیت گروه‌های جهادی خدمات‌رسانی سرعت بیشتری می‌گیرد و مشارکت مردم را در بردارد و باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود و مردم در نگهداری آن مشارکت می‌کنند.

وی خطاب به مسئولان عنوان کرد: نگاه ما به جنوب استان و نگاه ما به شرق استان باید عادلانه و مساوی باشد و برخی در سطح کشور هنوز جنوب و شرق استان را خوب تشخیص نمی‌دهند و فکر می‌کنند همه جنوب است.

 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان خاطرنشان کرد: ما همانگونه که در قلعه‌گنج، منوجان و رودبار نیاز جدی داریم، باید با روحیه انقلابی، جهادی و همت بلند به کمک مردم محروم برسیم و همان اندازه باید در ریگان و فهرج و نرماشیر باید به کمک محرومین بشتابیم و در منطقه ریگان و نرماشیر به‌ویژه فهرج و درصد محرومیت در این مناطق شاید از جنوب هم بیشتر باشد.

معروفی گفت: در شهرستان ریگان در منطقه ده‌رضا محرومیت خیلی بالاست و باید نگاه‌ها عوض شود و همه ما باید با نگاهی عادلانه در تقسیم منابع مالی و انسانی و در حرکت‌های جهادی و در جذب کمک خیرین به این مناطق توجه کنیم.

همچنین سردار معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با حضور در منزل شهید تکتاز با خانواده معظم این شهید والامقام دیدار و از خانواده این شهید تحلیل کرد.

اخبار مرتبط

ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی به زندانیان از سوی جهادگران

جهادگران مؤلفه قدرت انقلاب اسلامی هستند

قرارگاه جهادگران قرآنی در خراسان‌جنوبی تشکیل می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha