«ندای افتخار» در حضور سردار زیرایی و مادر شهید رونمایی شد

«ندای افتخار» در حضور سردار زیرایی و مادر شهید رونمایی شد

به گزارش سراج24، روز گذشته مهدی قناعت زاده مسئول بخش بازی سازی سازمان فضای مجازی سراج در حضور سردار زیرایی و مادر شهید محمد محرابی، بازی ندای افتخار، که روند ساخت آن ۶ ماه به طول انجامید را به مناسبت هفته دفاع مقدس رونمایی کرد.

 این بازی در هفت فصل ساخته شده و در هر فصل یک منطقه مرزی به تصویر کشیده می شود که از جمله آن خرمشهر و هویزه را می‌توان نام برد و نام قهرمان این بازی میثم است.

سردار زیرایی فرمانده منطقه دوم ندسا ضمن تقدیر و تشکر از افروغ مسئول سازمان فضای مجازی سراج مرکز بوشهر و اعضای این سازمان گفت: امروز جنگ سایبر، یک جنگ به تمام معناست.

وی افزود: اگر یک کشور دچار غفلت شود دشمن خیلی می‌تواند از آن بهره‌برداری کند، اگر مردم یک کشور نتوانند موقعیت شناسی کنند ضرباتی می‌خورند که جبران آن دشوار است.

سردار زیرایی ادامه داد: این را در جنگ تحمیلی دیدیم وقتی مردم غافل شدند، دشمن در چند هفته اول تا نزدیکی اهواز آمد، در فضای مجازی نیز غفلت کرده ایم و دشمن کامل مسلط شده است و امروز بر روی خانه به خانه، نفر به نفر و قلب های ما اثرگذاری دارد.

فرمانده منطقه دوم ندسا گفت: در جنگ تحمیلی زمانی که فرماندهی جنگ از بنی صدر گرفته شد پیروزی‌های ما شروع شد و باز وقتی غافل شدیم پیروزی خاصی نداشتیم، فرماندهان جنگ سایبری شما جوانان هستید، شما باید از دشمن شناخت داشته باشید و دشمن را کارشناسی کنید.

وی گفت: اثرگذاری کار فرهنگی بلند مدت است و یک طراحی هوشمندانه نیاز دارد که در چندین سال آینده نتیجه آن را ببینیم.

سردار زیرایی بیان کرد: از وظایف ما در فضای مجازی مقابله با دشمنی است که سعی در گرفتن آرامش ما را دارد،  ما باید زمین بازی را از دشمن بگیریم طوری که دشمن دنبال ما بدود و نه اینکه  در فضای سایبر صرفاً حالت پدافندی داشته باشیم و از این حالت پدافندی خارج شویم همان طور که از نظر قدرت نظامی ابتکار بازی در دست ما است و آفندی هستیم.

وی در پایان تاکید داشت: در این مسیر باید مواظب نفس خود باشیم و بدون چشم داشت کار کنیم.

 

9

2

4

5

7

8

اخبار مرتبط

کارگاه آموزش صفر تا صد طراحی عکس نوشت

برگزاری کارگاه آموزش طراحی رابط کاربری (UI)

بزرگداشت حماسه نهم دی و اقامه عزای فاطمیه در ماهان کرمان

0 نظر

ارسال نظر

capcha