همزمان با هفته دفاع مقدس؛

پیشکسوتان جهاد و شهادت در گناوه تجلیل شدند

پیشکسوتان جهاد و شهادت در گناوه تجلیل شدند

به گزارش سراج24، غلامرضا مهرجو صبح چهارشنبه در آئین تجلیل از پیشکسوتان جهاد و شهادت شهرستان گناوه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: آسایش و آرامش امروز جامعه مدیون و مرهون جانفشانی ها و فداکاری‌های شهدا، ایثارگران، جانبازان و رزمندگانی است که با لبیک به ندای رهبر کبیر انقلاب به دفاع از کشور برخاستند و پیروز میدان شدند.

فرماندار گناوه افزود: رژیم بعثی عراق در ۳۱ شهریور ۵۹، با همدستی و حمایت استکبار و نظام سلطه جنگ تحمیلی را علیه نظام اسلامی و کشورمان شروع کرد اما ایران اسلامی با رهبری معمار کبیر انقلاب و رشادت‌های رزمندگان در برابر دشمن ایستاد.

وی گفت: هفته دفاع مقدس باید جانفشانی و ایثارگری‌های همه کسانی که با لبیک به ندای رهبر و معمار کبیر انقلاب نگذاشتند حتی یک وجب از خاک عزیزمان جدا شود بخوبی به نسل کنونی و آینده تبیین و تشریح شود.

فرماندار گناوه افزود: دوران دفاع مقدس به عنوان هویت اصلی نظام و انقلاب باید در مرکز توجه رسانه‌ها قرار گیرد و به نحو مطلوب و آگاهانه به در قالب محصولات تولیدی و در تراز استاندارد جهانی نه تنها در داخل کشور بلکه به دنیا تشریح و بازگو شود.

رئیس ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس گناوه یادآور شد: امروز دشمنان در شبکه‌ها و رسانه‌های معاند در تلاش برعلیه نظام اسلامی و ارزش‌های انقلابی هستند و باید کارهای فرهنگی و تولید آثار هنری این ارزش‌ها را به جهانیان معرفی کرد.

وی گفت: تجلیل از یک میلیون ایثارگر و پیشکسوت در هفته دفاع مقدس کار بسیار ارزشمند و بزرگی است که در سراسر کشور برگزار شد و در شناساندن این پیشکسوتان جهاد و شهادت و ارزش‌های دوران دفاع مقدس به جامعه بسیار مؤثر است.

فرماندار گناوه با اشاره به نقش و جایگاه این شهرستان در زمان جنگ تحمیلی گفت: این شهرستان در سه جبهه در دوران دفاع مقدس قرار گرفتن آماج حملات هوایی دشمن بعثی، در تأمین اقلام غذایی و مهمات جنگی و اعزام نیرو به جبهه‌های حق علیه باطل نقش بسزایی ایفا کرده است که باید به بخوبی به جامعه اطلاع رسانی و بازگو شود.

مهرجو خاطرنشان کرد: این شهرستان دارای گنجینه‌های ارزشمند ایثارگر و رزمنده دفاع مقدس است که باید خاطرات و رشادت‌های آنان گردآوری و تدوین شود و بخصوص به نسل جوان که با این دوران آشنایی کمتری دارند اطلاع رسانی شود.

اخبار مرتبط

جانبازان در فرهنگ اسلامی مقام رفیع و اجر عظیمی دارند

مهم‌ترین جلوه دفاع «حراست از کیان انقلاب اسلامی» است

پیکر مادر ۲ شهید دفاع مقدس در تبریز تشییع شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha