همزمان با هفته دفاع مقدس؛

پیشکسوتان جهاد و شهادت در گناوه تجلیل شدند

پیشکسوتان جهاد و شهادت در گناوه تجلیل شدند

به گزارش سراج24، غلامرضا مهرجو صبح چهارشنبه در آئین تجلیل از پیشکسوتان جهاد و شهادت شهرستان گناوه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: آسایش و آرامش امروز جامعه مدیون و مرهون جانفشانی ها و فداکاری‌های شهدا، ایثارگران، جانبازان و رزمندگانی است که با لبیک به ندای رهبر کبیر انقلاب به دفاع از کشور برخاستند و پیروز میدان شدند.

فرماندار گناوه افزود: رژیم بعثی عراق در ۳۱ شهریور ۵۹، با همدستی و حمایت استکبار و نظام سلطه جنگ تحمیلی را علیه نظام اسلامی و کشورمان شروع کرد اما ایران اسلامی با رهبری معمار کبیر انقلاب و رشادت‌های رزمندگان در برابر دشمن ایستاد.

وی گفت: هفته دفاع مقدس باید جانفشانی و ایثارگری‌های همه کسانی که با لبیک به ندای رهبر و معمار کبیر انقلاب نگذاشتند حتی یک وجب از خاک عزیزمان جدا شود بخوبی به نسل کنونی و آینده تبیین و تشریح شود.

فرماندار گناوه افزود: دوران دفاع مقدس به عنوان هویت اصلی نظام و انقلاب باید در مرکز توجه رسانه‌ها قرار گیرد و به نحو مطلوب و آگاهانه به در قالب محصولات تولیدی و در تراز استاندارد جهانی نه تنها در داخل کشور بلکه به دنیا تشریح و بازگو شود.

رئیس ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس گناوه یادآور شد: امروز دشمنان در شبکه‌ها و رسانه‌های معاند در تلاش برعلیه نظام اسلامی و ارزش‌های انقلابی هستند و باید کارهای فرهنگی و تولید آثار هنری این ارزش‌ها را به جهانیان معرفی کرد.

وی گفت: تجلیل از یک میلیون ایثارگر و پیشکسوت در هفته دفاع مقدس کار بسیار ارزشمند و بزرگی است که در سراسر کشور برگزار شد و در شناساندن این پیشکسوتان جهاد و شهادت و ارزش‌های دوران دفاع مقدس به جامعه بسیار مؤثر است.

فرماندار گناوه با اشاره به نقش و جایگاه این شهرستان در زمان جنگ تحمیلی گفت: این شهرستان در سه جبهه در دوران دفاع مقدس قرار گرفتن آماج حملات هوایی دشمن بعثی، در تأمین اقلام غذایی و مهمات جنگی و اعزام نیرو به جبهه‌های حق علیه باطل نقش بسزایی ایفا کرده است که باید به بخوبی به جامعه اطلاع رسانی و بازگو شود.

مهرجو خاطرنشان کرد: این شهرستان دارای گنجینه‌های ارزشمند ایثارگر و رزمنده دفاع مقدس است که باید خاطرات و رشادت‌های آنان گردآوری و تدوین شود و بخصوص به نسل جوان که با این دوران آشنایی کمتری دارند اطلاع رسانی شود.

اخبار مرتبط

حاج عمران یادآور خون‌های پاک ریخته شده جوانان وطن است

رسالت بزرگ اهالی قلم در تبیین آموزه‌های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی

تجربه همیاری مردم در دفاع مقدس الگویی برای مقابله با کرونا است

0 نظر

ارسال نظر

capcha