پیکر مادر شهید همت در شهرضا به خاک سپرده شد

 پیکر مادر شهید همت در شهرضا به خاک سپرده شد

به گزارش خبرنگار سراج24، مراسم تشییع مرحومه حاجیه خانم همت مادر شهید حاج محمد ابراهیم همت فرمانده لشکر محمد رسول الله(ص) امروز سه‌شنبه از آرامستان شاهرضا به طرف گلزار شهدای شهرضا انجام گرفت و در کنار فرزندش شهیدش به خاک سپرده شد.

این آیین با حضور خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران، جانبازان، مسئولان و اقشار مردم با برنامه‌هایی از جمله قرائت زیارت عاشورا، مداحی، سینه زنی و مرثیه سرایی برگزار شد.

شامگاه یکشنبه حاجیه خانم نصرت همت مادر شهید حاج محمد ابراهیم همت فرمانده لشکر محمد رسول الله(ص) در سن ۹۱ سالگی بر اثر کهولت سن دارفانی را وداع گفت.

محمد ابراهیم همت در ۱۲ فروردین ۱۳۳۴ خورشیدی در شهرضا متولد شد و تا مقطع دیپلم را در زادگاهش گذراند. وی مدتی به تدریس و به معلمی پرداخت.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی همت در ایجاد نظم و دفاع از شهر و راه‌اندازی کمیته انقلاب اسلامی شهرضا نقش بالایی داشت و به کمک ۲تَن از بردارانش و سه تَن از دوستان خود توانست سپاه این شهر را تشکیل دهد.

همت در اواخر سال ۱۳۵۸ خورشیدی به فعالیت‌های عقیدتی پرداخت و به خرمشهر، بندر چابهار و کنارک در استان سیستان و بلوچستان رفت. وی در خرداد ۱۳۵۹ خورشیدی برای مقابله با ضد انقلاب به کردستان اعزام شد. شهید همت مدتی به عنوان مسئول روابط عمومی سپاه پاوه مشغول بود و از مهر ۱۳۵۹ خورشیدی تا دی ۱۳۶۰ خورشیدی فرماندهی سپاه پاسداران پاوه را بر عهده داشت.

پس از شروع جنگ تحمیلی از طرف رژیم بعثی عراق، شهید همت به صحنه کارزار وارد شد و در طول سالیان حضور در جبهه های نبرد، خدمات شایان توجهی برجای گذاشت و افتخارها آفرید. او و سردار حاج احمد متوسلیان به دستور فرماندهی محترم کل سپاه ماموریت یافتند، ضمن اعزام به جبهه جنوب، تیپ محمد رسول الله (ص) را تشکیل دهند.

در عملیات سراسری فتح المبین، مسوولیت قسمتی از کل عملیات به عهده این سردار دلاور بود. شهید همت در منصب معاونت تیپ محمد رسول الله (ص) در عملیات بیت المقدس برای شکستن محاصره جاده شلمچه – خرمشهر تلاش زیادی انجام داد.

سردار همت فرمانده لشکر ۲۷ محمد رسول الله ۱۷ اسفند ۱۳۶۲ در عملیات خیبر در خاک عراق در جزیره مجنون همراه با معاونش اکبر زجاجی بر اثر اصابت ترکش گلوله توپ به شهادت رسید.

پیکر شهید حاج همت پس از شهادت به زادگاهش شهرضا بازگردانده شد و درگلستان شهدای شهرضا در جوار امامزاده شاهرضا به خاک سپرده شد.

در ابتدا قرار بود، شهید همت در قطعه ۲۴ بهشت زهرای تهران دفن شود اما به اصرار خانواده در زادگاهش و در کنار امامزاده شاهرضا به خاک سپرده شد با این حال در قطعه ۲۴ بهشت زهرا و در کنار شهیدان مصطفی چمران، عباس کریمی و رضا چراغی سنگ مزاری برای وی نصب کرده‌اند.

اخبار مرتبط

جزییات تشییع پیکر یکی از شهدای خان طومان در کرج

زمان و مکان تشییع شهید «حسن رجایی‌فر»

فخرالذاکرین رخ در نقاب خاک کشید

0 نظر

ارسال نظر

capcha