توزیع ۵٠ هزار ماسک رایگان در مدارس زنجان

توزیع ۵٠ هزار ماسک رایگان در مدارس زنجان

به گزارش سراج24 ، فتح الله حقیقی شنبه‌شب در شورای آموزش و پرورش استان زنجان اظهار کرد: براساس مصوبه سفر وزیر ارتباطات با اختصاص اعتبار لازم تا پایان سال اینترنت پر سرعت در همه مناطق استان گسترش می‌یابد.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه انتظار می‌رود فرمانداران ستاد فرعی پیشگیری از بیماری کرونا تشکیل دهند، افزود: در این ستادها باید به مدارس توجه بیشتری شود.

وی با بیان اینکه فرمانداران باید به صورت میدانی از وضعیت مدارس بازدید داشته باشند، تاکید کرد: این افراد تمهیدات لازم را اتخاذ کنند.

حقیقی با اشاره به اینکه ماسک و مواد ضدعفونی کننده ارزان قیمت باید در فروشگاه فرهنگیان استان توزیع شود، تاکید کرد: علاوه بر فرهنگیان استان، دانش‌آموزان نیز نسبت به تهیه اقلام مورد نیاز از این فروشگاه ها اقدام کنند.

استاندار زنجان با بیان اینکه آموزش موارد بهداشتی و پروتکل‌ها به مدیران مدارس و نیروهای خدمات حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: این اقدام باید با همکاری روسای بهداشت در اسرع وقت انجام شود.

وی بر لزوم غربالگری مستمر معلمان و دانش‌آموزان با توجه به بازگشایی مدارس تاکید کرد و گفت: غربالگری این قشر در اولویت قرار گرفته و به طور جدی دنبال شود.

حقیقی با بیان اینکه تا پایان هفته آینده 50 هزار ماسک رایگان و مواد ضدعفونی در اختیار آموزش و پرورش استان قرار می‌گیرد، ادامه داد: اولویت توزیع در مدارس کم برخوردار خواهد بود که این کمک‌ها همچنان تداوم دارد.

استاندار زنجان با اشاره به اجرای برنامه ملی کوچ کنترل اضافه وزن و چاقی دانش آموزان بیان کرد: برای تحقق این برنامه کمیته‌ای تشکیل و راهکارهایی از قبیل تولید نرم‌افزار اقدام شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در راستای اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی اصول بهداشتی اقدامات خوبی انجام شده است، اظهار کرد: علاوه ‌بر آموزش‌های عمومی همواره نکات بهداشتی پیشگیری از ابتلا به کرونا در مدارس به اولیای مدرسه و دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

ابراهیم رفیعی با اشاره به اینکه در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و تامین نیازهای بهداشتی اقشار آسیب‌پذیر،  اقلام بهداشتی این دانش‌آموزان با همکاری کمیته امداد اقدام شده است، تصریح کرد: چگونگی تامین این اقلام با حداکثر تخفیف بررسی شده و اقدام خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه در استان میانگین تعداد دانش‌آموزان استثنایی در کلاس درس 6 نفر است، گفت: در برخی موارد دو دانش‌آموز در کلاس حضور دارند و پروتکل‌ها به صورت سخت‌گیرانه رعایت می‌شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه برخی دانش آموزان استثنایی نیاز به کمک جانبی دارند و والدین نیز در کنار آن‌ها حضور دارند، خاطر نشان کرد: بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کلاس درس و مدرسه این افراد نظارت انجام می‌شود.

در ادامه معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان با اشاره راه‌اندازی آزمایشگاه فوق پیشرفته کرونا در استان گفت: این آزمایشگاه با هزینه 8 میلیارد و 200 میلیون تومانی ایجاد می‌شود.

محمدرضا صائینی افزود: در کل کشور از مجموع 61 دانشگاه و دانشکده پزشکی این آزمایشگاه فقط در 25 دانشگاه راه‌اندازی می‌شود.

اخبار مرتبط

جبهه فرهنگی انقلاب تهدید کرونا را به فرصت رشد تبدیل کند

توزیع 5 هزار پرس غذای گرم به‌مناسبت دهه وقف

توزیع ۲ هزار بسته غذایی طی دهه وقف در همدان

0 نظر

ارسال نظر

capcha