ترجمه کتابی با موضوع پیامبر(ص) به فرانسه و انگلیسی همزمان با اهانت به نبی‌اکرم

ترجمه کتابی با موضوع پیامبر(ص) به فرانسه و انگلیسی همزمان با اهانت به نبی‌اکرم

به گزارش سراج24، شهرستان ادب مجموعه داستان «یک تکه ابر» را که محصول قلم نویسندگان جوان سال‌های اخیر ایران است، با انتخاب «مجید قیصری» منتشر می‌کند. این مجموعه منتخبی است از بهترین داستان‌هایی که این سال‌ها درباره‌ رسول خدا (ص) در ایران نوشته شده است.

افشین شحنه‌تبار مدیر انتشارات شمع و مه اعلام کرد: در راستای این کار ارزشمند شهرستان ادب، ما نیز در انتشارات شمع و مه قصد داریم نسخه فرانسه و انگلیسی مجموعه داستان «یک تکه ابر» را ارائه کنیم.

شحنه تبار ابراز داشت: همچنین آثار ترجمه شده در خارج از مرزها برای ادای دین به ساحت پیامبر اسلام توزیع خواهد شد.

این ناشر با بیان اینکه مترجمین این آثار به زبان فرانسه و انگلیسی انتخاب و مشخص شده‌اند، توضیح داد: مجموعه داستان «یک تکه ابر» به انتخاب آقای مجید قیصری گردآوری شده و یکی از ۱۲ داستان از آن خود این نویسنده است.

گفتنی است، علی اصغر عزتی پاک درباره این مجموعه گفته بود، داستان‌های «یک تکه ابر» تماما کارهایی هستند که نویسندگان ما در سال‌های گذشته با هدف بزرگداشت و اظهار ارادت به مقام رسول خدا (ص) نوشته‌اند. داستان‌ها هم به لحاظ فنی و هم به لحاظ مضمون و درونمایه از فخامت و ارزش‌های درخوری برخوردار هستند.

نویسندگان این آثار عموماً شناخته‌شده و تحسین‌شده‌اند.‌ آقای قیصری که این مجموعه را به ما پیشنهاد کرد داستانی با همین مضمون دارد. البته فضای کارها بیشتر معاصر و در ارتباط با زندگی امروز مردم مسلمان است. اما این‌که چطور شد به فکر انتشار افتادیم، باید بگویم دلایل زیادی داشت. اولا که این کار ماست و  دوم هم این‌که کارها واقعا ارزشمند هستند و خوب است که چنین داستان‌هایی در یک مجموعه ارائه شوند تا علاقه‌مندان بتوانند آن‌ها را یک‌جا تهیه کنند.

نکته سوم هم این‌که ما از فضای عمومی مسائل فرهنگی دور نیستیم. واقعیت این است که این کتاب در شهرستان ادب در صف انتشار بود و قرار نبود به این زودی‌ها منتشر شود، اما وقایع اخیری که یک جریان بی‌فرهنگ و بی‌هنر در دنیا رقم زده‌اند و اهانت‌هایی به ساحت حضرت رسول اکرم شده، ما را بر آن داشت تا اقدامی کرده و این کتاب را منتشر کنیم.

اخبار مرتبط

کتاب «تحول در عصر فضای مجازی» منتشر شد

انتشار کتاب صوتی «من و جز من» نوشته غلامحسین ابراهیمی دینانی

۵ کتاب تاریخ شفاهی رونمایی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha