اجرای۴۴ عنوان برنامه بزرگداشت هفته دفاع مقدس در آذربایجان غربی

اجرای۴۴ عنوان برنامه بزرگداشت هفته دفاع مقدس در آذربایجان غربی

به گزارش سراج24 جلیل وحیدی ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه برنامه‌های بزرگداشت هفته دفاع مقدس از سوم خرداد در استان آغاز شده و تا پایان سال نیز تداوم دارد، افزود: نهادینه‌سازی گفتمان و ارزش‌های دفاع مقدس از محوریت‌های اصلی برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان است.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع کرونا و حذف حضوری بسیاری از برنامه‌های این هفته، ضروری است به فضاسازی شهر توجه شود که مقرر شده شهرداری ارومیه در ۴۰ نقطه از شهر این فضاسازی را انجام دهد.

وحیدی از عدم برگزاری رژه خبر داد و گفت: یک میلیون نفر در سطح کشوری این هفته تجلیل می‌شوند و دیداری مجازی هم با رهبر انقلاب خواهیم داشت که در این برنامه از ۴٠ رزمنده تجلیل می‌شود.

وی افتتاح ۴٠ عنوان پروژه، برگزاری نمایشگاه در ارومیه، برپایی نمایشگاه سیار در سطح استان، افتتاح یادمان شهید کاظمی، افتتاح و اجرای ۴٠ نماد دفاع مقدس، حک نام ۴٠ شهید در منازل خود شهیدان، اعزام ۴٠ اکیپ بهداشتی و درمانی به مناطق محروم را از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده در استان برشمرد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس آذربایجان غربی اجرای برنامه زنگ شهدا در ۴٠ مدرسه، اعزام جمعی از نویسندگان به مناطق عملیاتی، آغاز دوره آموزش حوزه دفاع مقدس ضمن خدمت برای ٣۵ هزار فرهنگی به صورت مجازی، تهیه ٣٠٠ کلیپ دفاع مقدس در شاد، تجلیل از ۵٠٠ ایثارگر فرهنگی، برنامه مجازی نمایشگاه عکس، اجرای مسابقات ورزشی و فرهنگی را از دیگر برنامه‌های بزرگداشت سالروز هفته دفاع مقدس در استان عنوان کرد.

وحیدی با اشاره به احداث یادمان‌های شهدا در استان گفت: امسال همزمان با هفته دفاع مقدس یادمان شهید احمد کاظمی که به همت سپاه شهدا در روستای امامزاده ارومیه را احداث شده ۷ مهر ماه به بهره برداری می‌رسد.

دبیر ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس در آذربایجان‌غربی مهمترین برنامه امسال را دیدار مقام معظم رهبری به صورت ویدئویی با رزمندگان، منتخبین عرصه دفاع مقدس و سلامت در ۳۱ استان کشور بیان کرد و افزود: این ارتباط ارومیه از طریق حسینیه ثارالله ارومیه انجام می‌شود و در پایان به صورت نمادین از ۴۰ نفر تجلیل به عمل می‌آید.

آذربایجان غربی ۱۲ هزار شهید، ۱۳ هزار و ۳۳۳ جانباز و ۲ هزار و ۷۱ آزاده، را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

اخبار مرتبط

دعای آیت‌الله‌ بهاءالدینی مایه آرامش فرماندهان دفاع مقدس بود

نشست فعالان فضای مجازی حوزه زنان و حماسه برگزار شد/ رونمایی از کتاب مقاومت زنان دشت آزادگان +عکس

مجموعه شعر "امتحان" با محوریت دفاع مقدس منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha