پیشکشی باران؛

«هانی و هنا» راهی اربعین می‌شوند

«هانی و هنا» راهی اربعین می‌شوند

به گزارش سراج24، اعظم میرزایی، مسؤول گروه جهادی مهلا گفت: طرح تولید عروسک‌های اربعین تحت‌عنوان «پیشکشی باران» از سال گذشته با اهداف اجتماعی-فرهنگی و به‌عنوان یک نذر فرهنگی در استان قزوین آغاز شده و امسال برای دومین سال متوالی انجام خواهد شد.

وی افزود: طرح پیشکشی باران با هدف ترویج فرهنگ ایرانی_اسلامی و برداشتن گامی در حرکت عظیم اربعین شکل گرفته است.

میرزایی در ادامه ضمن اشاره به اهمیت ترویج نذر فرهنگی اظهار کرد: تولید عروسک‌های اربعین با در نظر گرفتن نمادهای فرهنگی از سال گذشته با همکاری 40 نفر از بانوان شهر شروع شد و 313 عروسک در مسیر پیاده‌روی اربعین در میان کودکان عراقی که پذیرای زائران امام حسین(ع) بودند، توزیع گشت تا زبان مشترکی برای قدردانی و همدلی بین زوار و کودکان عراقی باشد.

مسؤول گروه جهادی مهلا با بیان این‌که طی سال جاری جهت نظام‌مند شدن گروه و اجرایی شدن اهداف بیشتر، گروه جهادی مهلا رسماً به ثبت رسید، ادامه داد: سال گذشته هزینهٔ تولید عروسک‌ها توسط خیرین تأمین شد و ساخت عروسک‌ها نیز به همت بانوان قزوینی انجام شد.

وی با الگو و ویژگی‌های ظاهری عروسک‌های اربعین را متناسب با نمادهای فرهنگی ایرانی-اسلامی عنوان کرده و تأکید کرد: در سال جاری با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های اعمال شده به‌دلیل تأمین و حفظ سلامت جامعه، ضمن برگزاری جلسات متعدد و بیان ایده‌های متفاوت، تصمیم گرفتیم تغییراتی در این طرح ایجاد کنیم.

میرزایی بیان داد: امسال قصد داریم تا این نذر فرهنگی را به شکلی دیگر اجرا کنیم تا علاوه بر تحقق اهداف سال گذشته، اهداف جدیدی را در این مسیر اجرایی کنیم.

مسؤول گروه جهادی مهلا با بیان این‌که از اوایل سال جاری مراحل تولید و طراحی پوستر، برگزاری جلسات با مسؤولین زیربط و بررسی همه جانبهٔ چگونگی تولید و اجرا آغاز شده است، افزود: امسال قصد داریم عروسک‌های اربعین را به فروش برسانیم و عروسک‌های خریداری شده را در صورت تمایل خریدار مانند سال گذشته راهی سفر اربعین کنیم.

وی با بیان این‌که عروسک‌های اربعین با اسامی اختصاصی هانی و هنا بین کودکان عراقی توزیع خواهند شد، عنوان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، عوائد فروش عروسک‌های اربعین صرف اشتغالزایی بانوان سرپرست خانوار می‌شود.

میرزایی در پایان به راه‌های برقراری ارتباط علاقمندان با گروه مهلا اشاره کرده و گفت: افرادی که تمایل به شرکت در این طرح دارند می‌توانند به صفحهٔ @mahla_group_ir در اینستاگرام مراجعه و سفارش خود را ثبت کنند و یا هزینهٔ تولید هر عروسک که ٣۵ هزار تومان است را به شماره حساب ۵٨٩٢١٠١٢٢٨٨٩٣۶٣٨ بانک سپه واریز کنید.

اخبار مرتبط

«سفیران حسین» ۸ هزار نسخه کتاب فروختند

ویدئو/ ورود آخرین زائران اربعین از مهران

فصل عزا تمام شد/وداع با محرم و صفر

0 نظر

ارسال نظر

capcha