«موج همدلی» به سبک کاروان «نذر آب ۳»

«موج همدلی» به سبک کاروان «نذر آب ۳»

به گزارش سراج24، محمد‌رضا رضایی اظهار داشت: دومین کاروان «نذر آب ۳» از روز سه‌شنبه ۲۴ شهریورماه جاری در روستاهای سرچاه‌عماری و علی آباد زارعین شهرستان خوسف مستقر شد و به مدت سه روز حمایت‌هایی اعم از معیشتی، پزشکی و درمانی، مشاوره‌ای در راستای خدمت به مردم و ایجاد شور و نشاط در بین جوانان منطقه داشته است.

وی افزود: این کاروان متشکل از ۳۰ نفر شامل ۱۵ پزشک، پیراپزشک، دندان پزشک و نیروهای داوطلب هلال احمر اصفهان با پشتیبانی استان آذربایجان غربی مهمان خراسان‌جنوبی بودند.

 خدمات دومین کاروان «نذر آب» در ۳۵ روستای منطقه

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به خدمات دومین کاروان «نذر آب۳» در ۳۵ روستای منطقه سرچاه عماری و علی‌آباد‌زارعین خوسف گفت: مشکلات گفتار درمانی، شنوایی سنجی و غربالگری بینایی روستاییان شناسایی و تعداد ۱۶ نفر نیز به دلیل نبود اپتومتریست به بیرجند اعزام شدند تا بعد از تعیین میزان‌کم‌بینایی با تجویز پزشک عینک رایگان اهدا گردید.

رضایی یادآور شد: تعداد ۷۰۶ نفر از خدمات درمانی و داروی رایگان کاروان «نذر آب ۳» بهره‌مند شدند، ۲۰۰ جفت کفش طبی به کودکان و افراد مشکل‌دار زانو و دارای کف پای صاف اهداء شد، ۲۰۰ جفت کفش معمولی و تعداد ۳۰۰ بسته بهداشتی نیز توزیع رایگان گردید.

 اهدای کمک‌هزینه جهیزیه به چهار نوعروس

وی با اشاره به اهدای کمک هزینه جهیزیه به چهار نوعروس روستای علی‌آباد زارعین خوسف گفت: این کمک‌ها شامل یک تخته فرش، یک سرویس چینی و دو تخته پتو و توزیع گوشت ذبح‌شده بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه دو هزار و ۲۰۰ نفر از اهالی منطقه سرچاه‌عماری و علی‌آباد‌زارعین طی سه روز فعالیت دومین کاروان نذر آب ۳ در شهرستان خوسف از خدمات بهداشتی، درمانی، فرهنگی و آموزشی بهره‌مند شدند، افزود: توزیع ۵۵۰ بسته بهداشتی، ۱۰۰ ثوب البسه و لباس فرم مدارس از دیگر خدمات این کاروان در مناطق محرم خوسف بود.

رضایی همچنین با اشاره به نخستین کاروان «نذر آب۳» روستای میغان شهرستان نهبندان طی هفته گذشته خاطرنشان کرد: این کاروان متشکل از ۱۷ نفر کادر درمانی شامل پزشک عمومی، اطفال، ارتوپدی، داخلی، روانشناس، پزشک عفونی و ماما به ارائه خدمت پرداخت.

۲۴۳۰ نفر از خدمات کاروان «نذر آب» بهره‌مند شدند

وی ادامه داد: در راستای فعالیت این کاروان، دو هزار و ۴۳۰ نفر از ۳۲ روستای شهرستان نهبندان از خدمات درمانی، بهداشتی، آموزشی و معیشتی این کاروان بهره مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از ویزیت رایگان ۴۵۰ بیمار و توزیع دارو بین مراجعه کنندگان خبر داد و گفت: توزیع ۲۰۰ کیلوگرم آرد، ۵۰ بسته لوازم التحریر و ۴۰ جفت کفش زنانه، ۴۰۰ پک بهداشتی و ۴۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان از دیگر خدمات این کاروان بود.

رضایی با اشاره به اقدامات انجام شده نخستین مرحله کاروان نذر آب۳ روستای میغان نهبندان در حوزه رفع مشکلات آبی روستاییان بیان کرد: در این راستا چهار تانکر به حجم ۱۴ هزار لیتر در روستاهای منطقه شاه‌کوه و کوه‌بوبک نهبندان جایگذاری و برای مصرف آب تا منازل شان لوله‌کشی نیز شد.

اخبار مرتبط

توزیع ۳۵۰ عدد سبد کالا در شمیرانات

موج همدلی هیئتی‌ها در ماه عزای حسین(ع)

موج همدلی برای نوعروسان البرز به راه افتاد

0 نظر

ارسال نظر

capcha