برگزاری بیش از ۴۰ برنامه طی هفته دفاع مقدس در پلدختر

برگزاری بیش از ۴۰ برنامه طی هفته دفاع مقدس در پلدختر

به گزارش سراج24، منصور کریمی‌فرد روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان، به فرمایشات امامین انقلاب پیرامون افتخارات و برکات دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس فرمایشات امام راحل، دوران دفاع مقدس جنگی نابرابر علیه انقلاب اسلامی بود که کشور ما یک وجب از خاک خود را از دست نداد و از مستشاران خارجی کمکی نگرفت.

وی افزود: به استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری از افتخارات دفاع مقدس این است که قابل قیاس با جنگ‌هایی که اتفاق افتاده نیست و هنوز قدرشناسی شایسته‌ای از هشت سال دفاع مقدس ما صورت نگرفته است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پلدختر گفت: اقتدار و امنیت امروز ما مدیون مقاومت، ایستادگی و جانفشانی رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس است.

وی افزود: امسال به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس برنامه‌ها باید متفاوت از سال‌های گذشته و هرچه باشکوه‌تر برگزار شود و در این راستا همه دستگاه‌ها باید همکاری کنند و مردم و خانواده‌های شهدا در برگزاری این مراسم‌ها پای کار باشند.

کریمی‌فرد یادآور شد: امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا در نخستین روز از هفته دفاع مقدس صبحگاه مشترک برگزار نمی‌شود، اما رژه موتوری در سطح خیابان‌ها میادین شهر، تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس و دیدار با امام جمعه پلدختر از برنامه‌های نخستین روز از هفته دفاع مقدس است.

وی افزود: با توجه به دغدغه مقام معظم رهبری در بحث علم و فناوری امسال یکی از برنامه‌های سپاه پلدختر در هفته دفاع مقدس گردهمایی با روسای دانشگاه‌ها و برگزاری نشست‌های علمی و پژوهشی در سطح پایگاه‌ها است. 

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه پلدختر گفت: برگزاری رزمایش کمک مومنانه و اجرای طرح هرکسبه، یک دانش‌آموز نیازمند از دیگر برنامه‌ها در هفته دفاع مقدس در پلدختر می‌باشد.

وی افزود: پایگاه‌های مقاومت شهید میرزایی در شرکت گاز و شهید سعیدی در کارخانه آریا گچ پلدختر نیز در هفته دفاع مقدس افتتاح می‌شود.

کریمی فرد از برپایی نمایشگاه دفاع مقدس در دبیرستان دخترانه شاهد پلدختر در هفته دفاع مقدس خبر داد و یادآور شد: عطرافشانی گلزار شهدا و قرائت زیارت عاشورا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این فضا از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در پلدختر است.

 وی افزود: سرکشی به خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان و برگزاری یادواره ۷شهید مداح پلدختر از برنامه‌های دفاع مقدس در این شهرستان است.

فرمانده ناحیه مقاومت پلدختر گفت: این ناحیه در نظر دارد در هفته دفاع مقدس به پاس بزرگداشت شهدای سلامت از مدافعان سلامت در شهرستان پلدختر تجلیل به عمل آورد.

وی اعزام راویان دفاع مقدس به مدارس را از مهم‌ترین برنامه‌های سپاه در هفته دفاع مقدس دانست و افزود: این هفته فرصت مناسبی است تا با استفاده از ظرفیت پیشکسوتان و راویان جنگ ارزش‌های دفاع مقدس را برای دانش‌آموزان در سطح شهرستان تشریح کرد.

کریمی‌فرد یادآور شد: در هفته دفاع مقدس در شهرستان پلدختر در راستای بصیرت افزایی، دشمن‌شناسی و استکبارستیزی گردهمایی‌هایی در سطح پایگاه های مقاومت برگزار می‌شود.

وی، افتتاح پروژه‌های سپاه را از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در پلدختر عنوان کرد و افزود: در این هفته در سطح شهر فضاسازی باید در شأن دفاع مقدس باشد.

فرمانده ناحیه مقاومت پلدختر گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس برنامه‌های سپاه در طول ۴۰ هفته همچنان تا ۲۲ بهمن امسال ادامه دارد.

اخبار مرتبط

جزئیات مراسم وداع و تشییع پیکر مادر شهید ژاپنی دفاع مقدس اعلام شد

اختتامیه بیست و سومین کنگره ملی شعر دفاع مقدس و مقاومت

محمد سرور رجایی گرد و غبار بخشی از تاریخ دفاع مقدس را برداشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha