نیاز جدی کشور به تأمین پارچه چادر مشکی

نیاز جدی کشور به تأمین پارچه چادر مشکی

به گزارش سراج24 محسن صالحی‌نیا عصر امروز در جلسه کارگروه مشترک تسهیل و رفع موانع تولید، رونق تولید و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان بیان کرد: در کشور حدود یک هزار و ۵۰۰ واحد راکد هدف‌گذاری شده است که از این تعداد ۶۴۷ واحد راه‌اندازی مجدد شد.

او گفت: با تلاش‌های صورت‌گرفته تقویت تولید و حمایت از بخش صنعت به‌صورت جدی در دستور کار قرار دارد و در پنج ماه نخست سال جاری در اغلب تولیدات صنعتی کشور با افزایش تولید و رشد مواجه بودیم.

وی ادامه داد: سال گذشته ۳۱۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در قالب‌های مختلف به بخش صنعت و معدن اختصاص پیدا کرده که ۳۰ درصد منابع تسهیلاتی کشور است که باید این میزان به ۴۰ درصد ارتقا پیدا کند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: از تعداد واحدهای راکد هدف‌گذاری شده برای احیا در کشور، ۱۳ مورد در استان سمنان احیا شده که هنوز تا سقف میزان هدف‌گذاری شده برای سال جاری، ۱۷ مورد باقی مانده است.

صالحی‌نیا افزود: حضور بسیار خوب مسؤولان استان در جلسه امروز بسیار مطلوب بود که گویای این است که در سال جهش تولید، همگان برای تحقق شعار سال در تلاش هستند.

وی با بیان اینکه استان سمنان یک قابلیت خوبی در مقایسه نسبی از منظر استقرار واحدها و به بهره داری رسیده با سایر استان‌های کشور دارد، خاطرنشان کرد: نرخ واحدهای راکد استان سمنان، ۱۶ درصد است که این میزان در کشور ۲۱ درصد بوده که پایین بودن این نرخ در استان نشان از میزان ظرفیت استان سمنان دارد و این ظرفیت در استان وجود دارد تا میزان راه‌اندازی واحدهای راکد در استان سمنان تا ۴۵ واحد در سال افزایش پیدا کند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: باید تلاش شود تا سهم استان از منابع و تسهیلات اعتباری به دلیل رتبه‌های مطلوب در شاخص‌های صنعتی و تولیدی استان در کشور، افزایش پیدا کند.

وی اظهار کرد: هدف‌گذاری شده است تا پایان سال، یک هزار و ۸۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در کشور به بهره‌برداری برسد که اعم این واحدها از طرح‌هایی است که بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و نیاز است تا این واحدها در استان نیز احصا شود.

صالحی‌نیا خود با بیان اینکه در کشور در بحث تأمین پارچه چادر مشکی نیاز بسیار جدی وجود دارد، گفت: با تعیین میزان نقدینگی و وصول درخواست از سوی متقاضی، تأمین تسهیلات و تضمین بازگشت سرمایه، شرکت تولیدی الگانت سمنان می‌تواند در بحث تأمین پارچه چادر مشکی زنانه اقدام کند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: در حال حاضر، دو هزار و ۶۰۰ قلم کالا به دلیل وجود ظرفیت‌های تولید در داخل، دارای محدودیت واردات است که در صورت ورود شرکت الگانت در کنار سایر شرکت‌های فعال در این حوزه و تأمین سقف نیاز کشور در این بخش، می‌توان نسبت به تغییر و اصلاح تعرفه در خصوص واردات پارچه چادر مشکی ورود کرد.

اخبار مرتبط

نخستین جشنواره تولیدات فرهنگی هنری کرونا

کارگاه مجازی تولید محتوای موبایلی برگزار می‌شود

جشنواره تولید محتوا با موضوعات سواد رسانه و فضای مجازی

0 نظر

ارسال نظر

capcha