مسجد باید پایگاه دفاع و جهاد باشد

مسجد باید پایگاه دفاع و جهاد باشد

به گزارش سراج24 حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی صبح امروز در دیدار با مسئولان مراکز رسیدگی به امور مساجد شهرستان‌های خراسان شمالی که در دفتر امام جمعه برگزار شد، با گرامیداشت ایام اسارت اهل‌بیت (ع) و شهادت امام سجاد (ع)، به تبیین جایگاه مسجد در نظام دینی پرداخت و اظهار کرد: به تعبیر امام راحل (ره) مسجد سنگر و پایگاه عروج انسان‌ها به ملکوت است.

امام جمعه در خصوص زنده نگه داشتن یاد مسجد گفت: مساجد خدا را تنها کسی آباد می‌کند که ایمان به خدا و روز قیامت آورده و نماز را بر پا دارد و زکات بپردازد و جز از خداوند نترسد.

وی با اشاره به اینکه نقش مساجد در تربیت انسان‌ها بسیار مهم است، افزود: هنر مساجد این است که انسان را از فرش به عرش و از ملک به ملکوت پیوند می‌زند.

حجت الاسلام یعقوبی بیان داشت: مساجد سکوی پرش و باند پرواز است که اگر درست هدایت شود انسان عروج، شکوه و جلال بیشتری پیدا خواهد کرد و اوج آن‌ها دیدنی خواهد بود.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی گفت: اینکه می‌گوئیم نماز معراج مؤمن است؛ پایگاه این معراج مسجد است و این پایگاه‌ها باید تقویت شود.

وی افزود: اداره امور مساجد در تراز جمهوری اسلامی که ترکیبی حکیمانه و دقیق است، نخستین بار توسط رهبر معظم انقلاب در پیام به نوزدهمین اجلاس سراسری نماز مطرح شد.

مدیریت مسجد کار دشواری است

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به اینکه مدیریت مساجد کار دشواری است، تصریح کرد: مدیریت مساجد کار سخت و مشکل اما در عین حال کار پرثمری است.

امام جمعه بجنورد تاکید کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران مساجد نقش‌آفرینی بسزایی داشتند؛ به‌گونه‌ای که در دفاع مقدس و همچنین در رزمایش مواسات عملکرد برجسته خود را اثبات کردند.

وی افزود: اگر مساجد سالم و درست مدیریت شوند پایگاه دفاع و جهاد می‌شوند به‌گونه‌ای که می‌توان با مسجد فعال، دفاع را مدیریت کرد.

حجت الاسلام یعقوبی اظهار کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری مسجد یک مدیر دارد به نام امام جماعت که این مدیر باید همکارانی داشته باشد تا بتوانند این مجموعه را درست به بهره‌وری مناسب و دستاورد مطلوب برسانند.

امام جمعه بجنورد در انتها گفت: حوزه جاذبه مساجد باید گسترده باشد و دافعه آن حداقل شود؛ که باید برای تحقق این مهم مدیران مساجد دقت و اهتمام لازم را داشته باشند.

 

اخبار مرتبط

افتتاح مسجد خیرساز امام سجاد علیه‌السلام در شیراز

رفع آلام توسط مدافعان سلامت مصداق جهاد در راه خداست

پویانفر در جمع جهادگران انقلابی می‌خواند

0 نظر

ارسال نظر

capcha