چهلمین سالگرد دفاع مقدس؛

شبیه‌سازی عملیات فتح المبین در تپه شهدای گمنام مرودشت

شبیه‌سازی عملیات فتح المبین در تپه شهدای گمنام مرودشت

به گزارش سراج24، هاشم جمالی در نشست خبری هفته دفاع مقدس که در حوزه مقاومت سپاه مرودشت برگزار شد، بیان کرد: با توجه به اینکه نسل سوم و چهارم انقلاب دوران دفاع مقدس را درک نکرده‌اند ، برای ماندگاری و تبیین بیشتر فضای آن دوران در ذهن و خاطر نوجوانان برنامه هایی ویژه برای  هفته دفاع مقدس طراحی شده است.

 وی افزود: در آستانه چهلمین سالگرد دفاع مقدس ، یکی از برنامه های محوری که با همکاری سپاه فجر استان فارس قرار است در شهرستان مرودشت اجرا شود، شبیه سازی عملیات فتح المبین از تاریخ ۳۱ شهریور ماه لغایت ۶ مهر ماه ۹۹در تپه شهدای گمنام این شهرستان می باشد.

فرمانده سپاه مرودشت در ادامه به تشریح برنامه‌های محوری هفته دفاع مقدس در مرودشت پرداخت و افزود: برگزاری یادواره ۱۲۰۰ شهید شهرستان مرودشت ، اولین یادواره شهیده زن شهرستان مرودشت(شهیده راضیه کشاورز)،تجلیل از زنان ایثارگر، یادواره سردار شهید قاسم سلیمانی،گردهمایی رزمندگان و ایثارگران دفاع مقدس،به همراه یادواره شهدای دانش آموز و تجلیل از پیرغلامان اهل بیت عصمت و طهارت در کنار برپایی نمایشگاه ادوات نظامی و دفاع مقدس ،از برنامه های محوری این هفته در سطح شهرستان مرودشت می باشد.

جمالی اظهار داشت: با توجه به اینکه در سال جهش تولید هستیم، قصد داریم در کنار نمایشگاه هفته دفاع مقدس، در سطح شهرستان مرودشت به معرفی ظرفیتهای بی نظیر این شهرستان چه در خصوص معرفی کامل شهداء، ظرفیتهای تولید، کشاورزی و دستاوردهای ارزشمند این شهرستان در ابعاد فرهنگی ، تولیدی و علمی بپردازیم.

وی به نامگذاری دو میدان سطح شهر به نامهای سردار شهید قاسم سلیمانی و شهید خبرنگار مصیب درستکار در آینده نزدیک خبر داد.    

فرمانده سپاه مرودشت، فضاسازی گسترده محیطی و استفاده از ظرفیت فضای مجازی را برای برگزاری جذاب هفته دفاع مقدس ضروری خواند و گفت : علاوه بر یادواره شهدای دانش آموزدرطول هفته دفاع مقدس، ازمعلمان ومدیران مدارس درخواست می شود لحظاتی هرچند کوتاه رشادت های دانش آموزان شهید را بازگویی کرده و در فضای مجازی هم انتشار دهند.

 جمالی افزود : باید تلاش کنیم تا افتخارات و ارزش ها و رشادت های رزمندگان در دوران دفاع مقدس به خوبی تبیین شده و به میراثی ماندگار مبدل گردد.

اخبار مرتبط

برنامه های دفاع مقدس هنرمندانه و جذاب برگزار شود

شهدای گمنام در گمنامی نمانند

برنامه های گرامیداشت سپاه در چهلمین سالگرد دفاع مقدس تشریح شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha