حجت الاسلام رضوی در پی هتاکی به پیامبر اسلام:

ضرورت وجود زبانی واحد برای معرفی پیامبر مهربانی ها

ضرورت وجود زبانی واحد برای معرفی پیامبر مهربانی ها

به گزارش سراج24، به تازگی هفته نامه فرانسوی شارلی ابدو در اقدامی هتاکانه به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام اهانت کرد. همچنین شاهد اهانت به قرآن مجید در سوئد بودیم.

این اقدامات بی شرمانه در حالی است که تمام ادیان الهی بر حفظ حرمت مقدسات یکدیگر تأکید دارند چنانچه در قرآن کریم و روایات بسیار مرزهای این حرمت ها به وضوح روشن شده است.

مسخره کردن، حربه مشرکان علیه مسلمانان از همان صدر اسلام تاکنون بوده و در این باره آیات بسیاری همچون آیات سوره مبارکه مسد آمده است.

هتاکی ها به مقدسات ادیان الهی ریشه ای صهیونیستی دارد

این گونه اقدامات که هر از چند گاهی توسط افرادی لاییک با سابقه و تفکر صهیونیستی رخ می دهد مرتبط با سال جاری نیست؛ دنیای استکبار از یک سو برای پوشاندن جنایات خود و از سویی دیگر به منظور سنجش حساسیت آزادگان و مسلمانان جهان دست به چنین حرکت های هتاکانه ای می زند تا به خیال خام خود افکار جهانیان را مسموم کرده و با برنامه های موهنشان پروژه اسلام هراسی را تکمیل کنند.

اقدامات بی شرمانه این نشریه فرانسوی از سوی علمای شیعه و سنی مطرود است.

هتاکی به مقدسات ادیان الهی به ویژه اسلام حربه همیشگی استکبار

در این باره «حجت الاسلام والمسلمین سید جلال رضوی» نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان، سخنان خود را با این آیه آغاز کرد که إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّکْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ و گفت: هرزگاهی استکبار جهانی با توهین به کتب آسمانی و پیامبران الهی به اسلام هراسی، دین هراسی و ایجاد اختلاف در بین مسلمانان و غیر مسلمانان می پردازند.

وی با بیان اینکه دولت های استکبار جهانی برای پوشش دادن بر جنایات، ظلم ها و خیانت های خود به حربه های مختلف و دستاویزهای گوناگون متوسل می شوند، اظهار کرد: آزادگان جهان باید برای حمایت از ادیان و پیامبران الهی به پا خیزند، هیچ عقلی و هیچ مذهب و دینی توهین عقیدتی حکومت فرانسه در نشریه خود را نمی پسندد و قبول نمی کند.

دولت فرانسه و دولت های همراه او باید هزینه توهین به مقدسات اسلام را بدهند

نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه فرانسه و دولت های همراه با او باید هزینه توهین به مقدسات اسلام را پرداخت کنند، افزود: مکرون رییس جهمور فرانسه به جای حمایت از هتاکان باید به دنبال پاسخگویی به اذهان عمومی جهان درخصوص جنایات خود در کشور باشد، اینکه چرا زندان های فرانسه این روزها بیشتر از همیشه مملو از معترضینی است که ظلم و جنایات دولت فرانسه را برنتافتند.

آزادیخواهان جهان باید مقابل هرمت شکنی ها به مقدسات ادیان الهی بایستند/محاکمه حقوقی در مجامع بین المللی علیه هتاکان به مقدسات ادیان الهی ضروری است

حجت الاسلام رضوی با اشاره به اینکه اسلام هرگز اجازه نمی دهد که به کتب آسمانی و انبیاء الهی توهین و جسارت شود، عنوان کرد: باید صاحبان کلیسا و کسانی که خود را روحانیان ذی نفوذ در میان ملت ها می دانند در برابر این حرمت شکنی بایستند و هرگز سکوت در چنین وضعیتی روا نیست، اینجا ضروری است تا آزادیخواهان جهان با ایجاد محاکم حقوقی در مجامع بین المللی و طرح شکایت از مسببان این امر نابخردانه آنان را به سزای عمل جنایت گونه خود برسانند.

وی تصریح کرد: دولت فرانسه باید در قبال این قبح شکنی ها و توهین به قرآن و نبی مکرم اسلام(ص) که حربه دیگر دشمنان اسلام برای تحقیر مسلمان است، پاسخگو باشد.

نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم تأکید کرد: در این باره به طور قطع مسلمانان جهان سکوت نخواهند کرد و از دولت های استعماری انتقام چنین حرکت های زشت، پلید و شیطانی را خواهند گرفت، چرا که هرگز نورالهی خاموش نشدنی است و این نور با چنین اقداماتی از فطرت ها جدا نمی شود.

نهادها و ارگان های حقوقی با ایجاد دبیرخانه ای در دستگاه قضا پیگیر هتاکان فرانسوی به مقدسات اسلام شوند/وزارت امورخارجه با شدیدترین لحن مقابل عاملان غربی هتاک به پیامبر (ص) بایستد

حجت الاسلام رضوی با ابراز امیدواری از اینکه همه نهادها و ارگان ها حقوقی با ایجاد دبیرخانه ای در دستگاه قضا پیگیر این ماجراجویی دولت ها شوند، ادامه داد: همچنین وزارت امور خارجه باید با شدیدترین لحن و صدور بیانیه در مقابل این حرکت پلید و سیاه غرب موضع بگیرد.

آل سعود به جای کشتار یمنی های بی پناه در برابر هتاکان به مقدسات اسلام سکوت نکند

وی با تأکید بر اینکه امید داریم تمام حاکمان اسلامی که مدعیان حرمت داری از نبی مکرم اسلام(ص) هستند در برابر چنین جنایاتی سکوت نکنند، افزود: عربستان صعودی به جای کشتن مردم بی پناه یمن و غارت اموال مسلمانان به عنوان ژشت خادم القرآن و خادم الحرمین زبان باز کند و پاسخگو باشد.

نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم همچنین خواستار این شد تا دولت های اسلامی با تشکیل مجامع اتحاد بین حاکمان اسلامی و امت اسلام، هیئت هایی را برای پیگیری این موضوع هدایت کنند و دولت فرانسه باید پاسخگو باشد.

حجت الاسلام رضوی در ادامه عنوان کرد: ما امروز ضمن محکوم کردن این حرکت نابخردانه به طور قطع اجازه نمی دهیم تا مقدسات نزدیک به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون انسان های پیرو دین مبین اسلام در دست مایه و دستخوش افکار شیطانی دولت فرانسه شوند.

رسانه های آزادیخواه در محکومیت اقدام هتاکانه نشریه فرانسوی بایستند و فضای مجازی آنان را همراهی کند

وی تأکید کرد: امروز ضروری است تا رسانه ها و مطبوعات آزاده و غیر وابسته به حکومت ها به میدان بیایند و صاحب نظران، فرهیختگان، نویسندگان و مؤلفان نیز باید با انتشار مقاله و مطالب بسیار در فضای مجازی دست چنین حرکت هایی را که کافران زمان با سیاست های پلید خود دنبال می کنند را رسوا کنند.

علما و دانشمندان اسلامی با تدوین برنامه های جامع و مبتکرانه اسلام را بیشتر به جهان بشناساند و اجازه میدان داری به هتاکان ندهند

به گزارش عصر همدان، جدای از آن که چنین اقدامات مذبوحانه ای که گاه گاهی از سوی مستکبران عالم علیه مقدسات اسلامی رخ می دهد، باید از سوی وزارت امور خارجه و مجامع بین المللی با پیگرد قانونی همراه شود و آزادیخواهان جهان در برابر چنین جنایاتی بایستند، مسئله اساسی دیگر این است که مسلمان جهان باید یک صدا به پا خیزند و میدان تبیین و تبلیغ اسلام را که بر گرفته از فطرت پاک انسان هاست برای دشمنان خالی نگذارند.

زبانی واحد برای معرفی دین پیامبر مهربانی ها ضرورت دارد

در چنین فضایی دانشمندان و علمای اسلامی اگر تاکنون کوتاهی در معرفی دین پیامبر مهربانی ها شده را کنار بگذارند و امروز با زبانی واحد به معرفی بیشتر آن بپردازند و راه را برای دروغ پردازان و اسلام هراسی دشمنان باز نگذارند و به جولان هتاکان به مقدسات اسلام خاتمه دهند.

اخبار مرتبط

بانوان جهادی، احادیث پیامبر(ص) را به زبان فرانسوی ترجمه و منتشر کردند

وبینار بین المللی «پیامبر رحمت، محور وحدت» برگزار می‌شود

سیر تحول نگاه اروپائیان به پیامبر (ص) مثبت بوده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha