باز هم دستان پر سخاوت مردم در محرم گره گشایی کرد

 باز هم دستان پر سخاوت مردم در محرم گره گشایی کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، مردم ما از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا که متوجه درد و مشکلات همنوعان خود شدند پا به میدان شدند و با دستان پرمهر و پر از بخشش خود و دل‌های پر از سخاوت هرچه داشتند دریغ نکردند و این موضوع را برای ایام نوروز، عید قربان، عید غدیر و این روزها هم محرم ثابت کردند.

 

آغاز محرم با شور دیگری همراه بود و شور حسینی با شور مهربانی عجین شد که در این راستا نمی‌توان منکر تلاش‌های هیأت‌های مذهبی و عزاداری شد که در این زمینه سیدحسین نبوی مسؤول هیأت مکتب‌الائمه شهرستان گلوگاه در گفت‌وگو با فارس می‌گوید: از زمانی‌که پای کرونا به کشور ما باز شد با توجه به مشکلات مردم تلاش‌های بسیاری برای رفع مشکلات مردم داشتیم.

تا قبل از ماه محرم پنج مرحله توزیع کمک‌های مومنانه داشتیم که در اختیار نیازمندان و صاحبان کسب و کار تعطیل شده توزیع کردیم.

 

وی اضافه می‌کند: با آغاز ماه محرم میز نشست‌های مختلفی با خیران داشتیم که توانستیم یک مرحله توزیع سبد معیشتی در راستای کمک‌های مومنانه داشته باشیم.

در کنار توزیع سبدهای کالا و رسیدگی به مشکلات مردم دو بیمار شناسایی کردیم که برای تامین هزینه‌های درمانی با مشکل مواجه شده بودند و با جمع‌آوری کمک‌ها توانستیم این مبالغ را در اختیار بیماران قرار دهیم.

مسؤول هیأت مکتب‌الائمه شهرستان گلوگاه بیان می‌کند: با توجه به مشکلات مردم و نیازمندان که در تهیه ماسک با مشکل مواجه شدند ۲هزار ماسک خریداری و توزیع کردیم.

 

در راستای طرح هر خانه یک حسینیه، مداحان روحانی محل هر روز در خیابان‌های مختلف منطقه مراسم عزاداری و روضه‌خوانی البته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کردند.

مراسم‌های عزاداری نیز طی ایام با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به بهترین نحو توانستند مراسم‌های عزاداری را برگزار کنند.

در راستای حل مشکلات اجتماعی سه خانواده در حال جدا شدن  بودند که با انجام مداخلات اجتماعی و مشاوره آنها را بازگردانیم و توانستیم مانع طلاق این خانواده‌ها شویم.

اخبار مرتبط

واکسیناسیون به ایستگاه رانندگان تاکسی رسید

رهبر معظم انقلاب نوبت دوم واکسن ایرانی کرونا را دریافت کردند

تعطیلی ۶ روزه تهران شامل میادین و بازارهای میوه و تره بار نمی‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha