نظری منفرد:

محرم امسال جمع بین سلامت جسمی و روحی عزاداران بود

محرم امسال جمع بین سلامت جسمی و روحی عزاداران بود

به گزارش سراج24، محرم امسال تحت‌الشعاع شیوع ویروس کرونا حال و هوای دیگری پیدا کرد. ابلاغ محدودیت توسط ستاد ملی مقابله با کرونا و تأکید رهبر انقلاب مبنی بر لزوم رعایت این دستورالعمل‌های بهداشتی جلوه دیگری به مراسم‌های عزاداری سیدالشهدا علیه‌السلام داد. رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مجالس باعث شد تا هیئت‌ها نمونه دیگری از تعهد به نظم و رعایت قوانین و اهمیت دادن به سلامت جامعه را نمایش بگذارند.

در همین راستا مراسمی با عنوان "آیین شکرانه عزای امام حسین علیه‌السلام" در حرم حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها برگزار شد. حجت‌الاسلام علی نظری منفرد استاد حوزه علمیه و کارشناس مسائل دینی در این مراسم طی سخنانی گفت: در ابتدای ماه محرم نگرانی بزرگی برای ارادتمندان به سیدالشهداء(ع) درباره برگزاری مجالس و محافل عزاداری وجود داشت؛ چراکه در ماه مبارک رمضان بسیاری از مراسمات به صورت مجازی و با إعمال محدویت‌های شدید برگزار شده بود.

وی افزود: این نگرانی در درجه اول مربوط به سلامتی مردم و لزوم تلاش برای حفظ آن می‌شد و در درجه دوم اشاره به توصیه‌های مؤکد اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام مبنی بر لزوم برپایی و اقامه عزای امام حسین علیه‌السلام داشت.

حجت‌الاسلام نظری منفرد با تأکید بر اینکه حضور در مجالس اهل‌بیت، سبب حیات قلب می‌شود، گفت: نباید به تعطیلی مجالس اهل‌بیت راضی شویم و در هر شرایطی و با إعمال مراقبت‌های خاص، باید نسبت به برگزاری آن اهتمام داشت.

این کارشناس مسائل دینی با اشاره به تلاش‌های کادر درمانی و پزشکی کشور برای جلوگیری از شیوع این بیماری و حفظ سلامتی مردم گفت: فکر نمی‌کنم تلاش‌هایی که در کشور عزیزمان ایران در مقابله با این بیماری صورت گرفته، در سایر کشورها نیز در این حد صورت گرفته باشد. اینها همه به برکت مکتب سیدالشهداء علیه‌السلام است.

«هر اندازه که سلامت جسمی مردم مهم است، سلامت روحی نیز مهم است. سلامت روحی در برپایی همین مجالس است که به دست می‌آید، در حقیقت سلامت روح ما به مجالس و محافل اهل‌بیت علیهم‌السلام است و حتی برخلاف برخی که گریه را نشانی از غم می‌دانند، ثمره اشک بر سیدالشهداء نشاط معنوی است.»

به گفته وی، در ابتدای محرم اینکه بتوان بین سلامت جسمی و روحی را جمع کرد موضوعی بود که نگرانی‌هایی را ایجاد کرد. امسال اولین تجربه ما در این عرصه بود که به لطف خدا سربلند از آن خارج شدیم و پاسخی کوبنده به دشمنانی که درصدد شیطنت‌هایی در این زمینه بودند، داده شد.

اخبار مرتبط

حضور روحانیون آموزش دیده در مدارس آذربایجان غربی افزایش یابد

اعزام کاروان اقلام ورزشی به مدارس کم‌برخوردار تهران

مشکل امروز دنیا علم نیست، ایمان و اخلاق است

0 نظر

ارسال نظر

capcha