هیأتی‌های استان زنجان برای کشور نمونه شدند

هیأتی‌های استان زنجان برای کشور نمونه شدند

به گزارش سراج24 و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان؛ فتح‌الله حقیقی در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، ضمن تشکر از همراهی مردم زنجان، مادحین، هیأت‌های مذهبی و مسؤوولان استان در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایام محرم، اظهار کرد: مراسم یوم‌العباس زنجان امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا با همکاری و همیاری مردم و مسؤولان به صورت جایگزین و متفاوت از سال‌های گذشته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شد تا با آسیب جدی در این ایام مواجه نشویم.

وی یادآورشد: یوم‌العباس یک موضوع ملی است که نباید از آن غفلت کرد، بنابراین در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایام محرم اقدامات جدی انجام شد، زیرا همه دستگاه‌های استان در این خصوص حضور داشته و پای کار بودند.

استاندار زنجان با اشاره به گزارش معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در خصوص وضعیت کنونی استان در خصوص بیماری کووید-۱۹، ادامه داد: هم اکنون شهرستان طارم بهترین وضعیت و بالاترین درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی را نسبت به سایر شهرستان‌های استان دارد.

استاندار زنجان گفت: تاکنون ۱۱.۷ درصد زنجانی‌ها در برابر بیماری کووید-۱۹ ایمن شده‌اند و این در حالی است که دانش پزشکی نسبت به اوایل شیوع ویروس کرونا در ماه هفتم بسیار متفاوت بوده و افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: در صورتیکه پروتکل‌ها و اصول بهداشتی رعایت نشود، مشکل بزرگی رخ خواهد داد، بطوریکه براساس گزارش ارائه شده از وضعیت استان،۲ درصد بهبودی بیماران مبتلا به این ویروس در استان کاهش اما تعداد بیماران بدحال افزایش پیدا کرده است.

حقیقی تاکید کرد: بیماران بدحال کرونایی و فوت ناشی از این بیماری در این استان افزایش یافته است و بر این مبنا نباید از رعایت پروتکل‌های بهداشتی غفلت کرد.

وی اضافه کرد: در زمان حاضر مرحله سوم غربالگری کرونا برای بیش از ۸۵ درصد زنجانی‌ها انجام شده که روستاها و هفت شهرستان زنجان بیش از ۹۰ درصد در این کار مهم مشارکت کرده‌اند.

حقیقی با اشاره به برگزاری جلسه‌ همیاران سلامت در هفته آتی، اظهار داشت: برخی از نهادها و دستگاه‌های دولتی که کمتر از ۵۰ درصد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند از جمله تعدادی از بانک‌ها، دفاتر پیشخوان دولت و بازار باید برای رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی پاسخگو باشند.

وی همچنین با اشاره به برگزاری مرحله دوم انتخابات در ۲۱ شهریور امسال با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادامه داد: این مهم با توجه به شرایط کرونایی و تبلیغات این دوره از انتخابات در فضای مجازی انجام خواهد شد که ستاد انتخابات در استان فعال بوده و همه تمهیدات لازم نیز در این خصوص اندیشیده است.

استاندار زنجان در ارتباط با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌های استان نیز خاطرنشان کرد: بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها باید با هماهنگی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا باشد، به مردم این اطمینان داده می‌شود که از فرزندان آنان همانند فرزندان خود مراقبت شده و در واقع و با شرایط موجود تصمیم اخذ خواهد شد تا هیچ مشکلی برای دانش‌آموزان و دانشجویان پیش نیاید.

اخبار مرتبط

۵ درصد واکسن های تزریق شده ایرانی بود

گام بلند سپاه اصفهان با واکیسناسیون روزانه 3 هزار نفر از مردم

واکسیناسیون به ایستگاه رانندگان تاکسی رسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha