هر نقطه محروم ایلام تحت پوشش قرارگاه سازندگی قرار می گیرد

هر نقطه محروم ایلام تحت پوشش قرارگاه سازندگی قرار می گیرد

به گزارش سراج24، قاسم سلیمانی دشتکی عصر سه شنبه در نشست رفع مشکلات روستای سیکان از توابع شهرستان دره شهر اظهار کرد: در سال‌های گذشته برای رفع محرومیت مناطق مختلف استان از جمله شهرستان ملکشاهی تلاش‌ها و رایزنی‌های فراوانی صورت گرفت تا به عنوان پایلوت محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان کشور در استان قرار گرفت.

وی افزود: اما متاسفانه پیگیری که باید توسط مسئولان محلی برای اجرای تعهدات صورت می‌گرفت، نگرفت و از این بابت آن‌جور که باید و شاید از فرصت بدست آمده استفاده نشده است.

استاندار ایلام سه پروژه مهم آبرسانی، پروژه آب شیرین کن و بیمارستان از مطالبات اصلی مردم این شهرستان عنوان کرد و گفت: متاسفانه دستگاه‌های متولی در این خصوص اقدام قابل توجهی انجام نداده‌اند تا اینکه در نشست دیروز برای این مهم ضرب العجل تعیین کرده‌ایم تا شاهد رفع این مشکلات باشیم.

وی در ادامه به تشکیل قرارگاه سازندگی در سال ۹۹ اشاره کرد و گفت: اگرچه در اوایل بحث محرومیت زدایی هلیلان در این قرارگاه مورد تاکید بود اما امروز این قرارگاه گستره‌ای به وسعت مناطق محروم استان دارد.

وی افزود: در زیرمجموعه این قرارگاه سه کارگروه محرومیت زدایی اجتماعی، عمرانی و اقتصادی تشکیل داده‌ایم که هر هفته گزارش کارهای انجام شده در این حوزه را گزارش می‌کنند و در پایان هر ماه در نشست قرارگاه سازندگی استان مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

سلیمانی دشتکی در ادامه به دومین گام مهم استان در راستای رفع محرومیت اشاره کرد و گفت: بالای ۱۰ تا ۱۵ بار با مسئولان بنیاد مستضعفان کشور برای تحت پوشش قرار دادن شهرستان تازه تاسیس و محروم هلیلان بحث و رایزنی شد تا سرانجام موفق شدیم برای اولین بار در کشور یک استان دو شهرستان را تحت محرومیت زدایی این بنیاد قرار دهد.

وی ادامه داد: اخیر در دیدارها و رفت و آمدهای مسئولان بنیاد مستضعفان کشور و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، در مجموع ۵۰ میلیارد تومان که ۴۰ میلیارد برای هلیلان و ۱۰ میلیارد برای ملکشاهی اختصاص پیدا کند.

اخبار مرتبط

تغییر الگوی آموزش به کودکان در مناطق محروم

٣٠٠٠ بسته معیشتی در مناطق محروم بوشهر توزیع شد

نخستین واحد مسکونی از محل وجوهات زکات در ایلام ساخته شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha