آغاز به کار طرح«جهاد هنری» در مناطق محروم کشور

آغاز به کار طرح«جهاد هنری» در مناطق محروم کشور

به گزارش سراج24، مهرداد توکلی مدیر هنر و رسانه سازمان بسیج دانشجویی کشور ظهر امروز با حضور در دفتر خبرگزاری فارس در ایلام، در نشست خبری با اصحاب رسانه استان  اظهار کرد: با توجه به اهمیت برگزاری جشنواره هنری دانشجویی ققنوس تلاش می‌شود این جشنواره سال آینده در سطح بین‌المللی و جهانی برگزار شود تا علاوه بر نمایش گذاشتن آثار تولیدی، ارتباط بین دانشجویان جهان اسلام فراهم شود.

وی افزود: این جشنواره با هدف کشف استعدادهای هنری، توانمندسازی و آموزش، شبکه سازی، کادرسازی و الگو سازی تولید آثار فاخر عرصه فعالیت برای دانشجویان و هنرمندان فراهم شده و از این طریق فضای موجود گسترده‌تر شده است.

مدیر هنر و رسانه سازمان بسیج دانشجویی کشور بیان داشت: مهمترین رسالت این سازمان در برگزاری جشنواره ایجاد دور جدید جریان سازی هنری و رسانه‌ای در بین دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها است که خوشبختانه در این راستا به وظایف خود به خوبی عمل کرده.

اولین جشنواره هنری ایران

توکلی گفت: ققنوس اولین جشنواره هنری ایران است که اعضا و استعدادهای کشف شده خود را به هیچ وجه رها نمی‌کند و با شناسایی نخبگان و هنرمندان، این افراد در بدنه سازمان مشغول به کار خواهند شد.

مدیر هنر و رسانه سازمان بسیج دانشجویی کشور در خصوص نحوه برگزاری این جشنواره، گفت: پس از ارسال آثار هنرمندان به سازمان مرکزی بسیج دانشجویی اثرات ارسال شده پس از  تفکیک و داوری در مراسم اختتامیه معرفی می‌شوند.

معرفی آثار در سطح کشوری و بین‌المللی

وی ادامه داد: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته نگاه سازمان امسال متفاوت‌تر از گذشته خواهد بود، تلاش می‌شود هر کدام از این یازده بخش به یک جشنواره و دبیرخانه دائمی تبدیل شده و آثار موجود در سطح کشوری و بین‌المللی معرفی شود.

توکلی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه جشنواره ققنوس در همه استان‌ها برگزار می‌شود، مهمترین دلیل حضور بنده در این استان پیگیری دغدغه فرهنگی هنرمندان است که با تشکیل بانک اطلاعاتی دانشجویان از هنرمندان سراسر کشور حمایت خواهد شد؛ برای اولین بار در کشور این طرح اجرا می‌شود و استان آغاز برای این طرح ایلام است.

اخبار مرتبط

کفعمی، معاون سازمان بسیج دانشجویی شد

پیشرفت همه جانبه مناطق محروم هدف اصلی قرارگاه پیشرفت است

جزئیات 4200 فرصت شغلی توسط بنیاد برکت در بوشهر

0 نظر

ارسال نظر

capcha