نذری‌های متفاوت در محرم 99 گچساران

نذری‌های متفاوت در محرم 99 گچساران

به گزارش سراج24، نرگس احمدپور فعال اجتماعی اهدای نذری متفاوت برخی از شهروندان گچسارانی خبر داد.

احمدپور گفت: محرم یادآور ایثار استقامت و پیروزی حق علیه باطل است. حرکت امام حسین (ع) و اهل بیت و یارانش و تمامی ماجرای وقوع قیام کربلا و شهادت  لب تشنگان دربرابر جور یزیدیان در یک چیز خلاصه می شود و آن حفظ کیان اسلام و منزلت مسلمان است.

نیکوکار گچسارانی گفت: در ادامه فعالیت‌های هر ساله محرم و رساندن نذری به نیازمندان شناسایی شده که هر سال با طبخ غذا همراه بود امسال حال و هوای دیگری از دستگیری نیازمندان را تجربه کردیم.

احمدپور گفت: من و همسرم در ادامه تمامی فعالیت‌ها این بار، تماسهای تلفنی جهت رساندن نذری ها به دست نیازمندان را ساماندهی کردیم وسعی در رفع نیاز ضروری مردم که عمدتا اقلام خوراکی بود، کردیم.

وی افزود: 28 میلیون تومان از اول ماه محرم تا روز تاسوعای حسینی جهت خرید اسباب بازی، اقلام خوراکی، کالای خواب و لوازم منزل توسط هفت نیکوکار که ادای نذر داشتند و اعضای مهراندیش گچساران هزینه شد.

فعال اجتماعی گچسارانی اظهار داشت: در اولین اقدام، یک بانوی جوان گچسارانی هزینه ی تولد برادر متوفی خود را در سالروز میلادش به کودکان نیازمند گچسارانی هدیه کرد یاسمین ملکزاده در پنجمین روز محرم و به بهانه یادبود تولد برادرش دست به کار زیبایی زد.

وی گفت: این بانو چهارم شهریورماه 99 با خرید چند کیک تولد و اقلام خوراکی شامل؛ برنج روغن، ماکارونی، سویا، رب گوجه، پیتزا و نوشابه برای چند کودک زیر 11 سال جشن تولدی متفاوت را رقم زد.

احمدپور گفت: این بانوی گچسارانی با هزینه کردن مبلغ هشت میلیون ریال  جهت برگزاری جشن تولد برادر درگذشته اش مرحوم یاسین ملکزاده کودکان نیازمند را دلشاد کرد.

احمدپور افزود: یک زوج دیلی  که از جانبازان پرافتخار شهرمان هستند نیز با اعلام نیاز ما، مبلغ مرتبط به نذری خود را که شامل بیست میلیون ریال بود جهت خرید و بسته بندی پانزده بسته خوراکی و شیرخشک اهدا کردند. جانباز سرافراز آقای کناری هزینه نذری سالار شهیدان را در بسته بندی مناسب از طریق مهراندیش گچساران، در صبح روز تاسوعا به دست خانوارهای شیرخواردار و نیازمند رساند.

احمدپور گفت: بسیاری دیگر از اعضای مهراندیش گچساران در کنار ساماندهی نذری‌ها و تقسیم گوشت و برنج مبلغی دیگر برای خرید و رفع نیاز چند دختر دانشجوی آبرومند در لیست مهراندیش گچساران، اختصاص دادند که بطور مثال بانو روشن قیاس با پرداخت بیست میلیون ریال مبلغ پنج میلیون ریال جهت شیرخشک یک شیرخوار نیازمند و پانزده میلیون ریال جهت خرید چادر،کفش، کیف، نوشت افزار، مانتو شلوار یک دانشجو از خانواری سه معلولی اختصاص داد.

احمدپور گفت: افرادی که عضو ثابت مهراندیش گچساران هستند با پرداخت وجه نقد در محرم امسال نوع کمکها را متفاوت کردند. ما توانستیم باهمیاری دوستان مشترکمان، یک دستگاه یخچال (پنج میلیون و چهار صد هزار تومان) یک دستگاه تختخواب و تشک خواب(دومیلیون و صد هزار تومان) یک تخته فرش اهدایی آقای ه.م. چهارمیلیون تومان و اقلام ضروری منزل به ارزش سه میلیون تومان برای سه خانوار نیازمند و مستاجر تامین کنیم که خارج از هزینه نذری ها با پرداخت چهارده میلیون و پانصد هزار تومان بود.

وی گفت: جهت ایجاد عدم شبهه در ادای نذری با مشورت یکی از مراجع محترم، مبادرت به خرید شیر خشک و برنج مرغ گوشت و روغن توسط خانوارهای سوگوار سالارشهیدان نمودیم و با حضور خودشان اقلام را در محله های کمتر برخوردار به دست نیازمندان واقعی رساندیم که بانوی نیکوکار دکتر طباطبایی سی بسته اقلام خوراکی به ارزش چهار میلیون تومان تهیه و در ظهر تاسوعای حسینی در محله های محروم شهرستان گچساران به دست نیازمندان رساند.

وی گفت: با مشارکت نیکوکاری دیگر، ده تخته تشک مسافرتی، سه ست خواب دو نفره، یک ست خواب یکنفره و چندست حوله اعلا به زوجهای در شرف ازدواج اهدا شد که ارزش اقلام اهدایی آقای پورویس، پنجاه میلیون ریال است که موجب دلگرمی چهار زوج جوان شد.

احمدپور گفت: اهدای اسباب بازی، خریداقلام خوراکی، پرداخت هزینه تولد بجای هزینه مراسم سوگواری متوفیان گچسارانی، ساماندهی نذرهای ایام محرم از جمله کارهای متفاوت این زوج نیکوکار در ایام محرم سال 99 در گچساران است.

اخبار مرتبط

رضا هلالی با هدایای تولدخود، ۳۰ زندانی را آزاد کرد

توزیع بیش از 300 دستگاه تبلت به دانش آموزان نیازمند

توزیع ۶۷۸ فقره کمک هزینه ازدواج و جهیزیه

0 نظر

ارسال نظر

capcha