امروز نیازمند سربازان رسانه‌ای چون زینب(س) هستیم

امروز نیازمند سربازان رسانه‌ای چون زینب(س) هستیم

به گزارش سراج24، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی امشب در مراسم عزاداری شهادت سید و سالار شهیدان که به همت هیات زینبیون(فعالان رسانه استان همدان) برگزار شد با بیان اینکه تاریخ بشر از ابتدا با دشمنی حق و باطل و جنگ بین این دو همراه بوده است اظهار کرد: از همان اول که آدم خلق شد و پا در بهشت نهاد، یکی از توصیه‌های الهی این بود که مراقب دشمن باش و دشمنت را بشناس.

وی با بیان اینکه زمانی که آدم وارد زمین شد، خداوند فرمود که وارد میدان جنگ می‌شوید و در میدان جنگ کسی موفق‌تر است که دشمن‌شناس باشد افزود: وقتی قابیل برادر خود را به شهادت می‌رساند، جنگ بین حق و باطل آغاز می‌شود و تا انتهای دنیا نیز جدال بین این دو وجود خواهد داشت، حتی پس از ظهور امام زمان(عج) هم این درگیری وجود دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با بیان اینکه هیچ پیغمبری نیست که درگیر جنگ با باطل نبوده باشد وم ردم به سادگی دعوت او را پذیرفته‌ باشند تصریح کرد: جبهه کفر همواره مقابل انبیای الهی ایستاده است و تاریخ بشر با دشمنی بین حقیقت و توهمات شکل گرفته است، ما نیز نمی‌توانیم جدالی این دو جریان را تغییر دهیم فقط حق انتخاب داریم.

وی با بیان اینکه در این نبرد گاهی باطل پیروز شده است اما پیروزی نهایی از آن جبهه حق است ادامه داد: پس از عاشورا نیز دشمنان اهل بیت(ع) به یکدیگر تبریک می‌گفتند اما مختار سه سال پس از عاشورا انتقام همه آنها را به بدترین شکل ممکن گرفت.

شعبانی خاطرنشان کرد: ۱۴۰۰ سال است، که همه بر امام حسین(ع) سلام می‌فرستند و یزید را لعن می‌‌کنند بنابراین شاید در ظاهر حسین(ع) به شهادت رسید اما در مسیر ابدیت برنده و بازنده مشخص خواهد شد.

وی با بیان اینکه دشمن و جبهه باطل در جنگ سخت حمله کردند و همان روز پیروز شدند اما این ظاهر قضیه بود اظهار کرد: رسانه جریان باطل در تبلیغات خود طوری عمل کرد که یزید گمان کرد اگر امام حسین(ع) را به شهادت برساند، کسی اعتراض نمی‌کند چراکه رسانه‌ آن روز دشمن افکار مردم را مدیریت می‌کرد.

برخی از رسانه‌ها به جای اینکه مقابله با جریان کفر درگیر بازی‌های سیاسی و یا دعوا بین خود شده‌اند

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه امروز هم دشمن با فضای رسانه‌ای در حال دخالت در امور کشورهای مختلف است افزود: فضای مجازی امروز دموکراسی غربی را هم تهدید می‌کند به طوری که رسانه‌های اجتماعی اطلاعات شخصی کاربران را تحلیل و به سمت شخص مورد نظر سوقی می‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه فضای مجازی مدیریت فضای حقیقی را به دست گرفته است تصریح کرد: دشمن مساله فضای مجازی را جدی گرفته است و در برخی از موارد مانند انتخابات در کشورهای مختلف افراد را مجبور می‌کند که به کاندیدای مورد نظر خود رای دهد به مانند لبنان که با قدرت رسانه دولت نزدیک به جریان مخالف را برگزیدند.

شعبانی با بیان اینکه برخی در اروپا و امریکا پول می‌دهند که اطلاعات کاربران ایرانی را بخرند ادامه داد: امروز جنگ نرم به جنگ شناختی و ادراکی تبدیل شده است.

وی گفت: دشمن با رسانه‌های خود کار را به جایی رساند که حسین(ع) را شهید کرد اما به اربعین امام حسین(ع) نرسید که جریان باطل به شکست اعتراف کرد چراکه یک سرباز رسانه‌ای در جبهه جنگ نرم چون زینب(س) همه کارهای ۵۰ ساله بنی امیه را به تنهایی در عرض یک ماه به باد داد.

امام جمعه همدان با بیان اینکه حضرت زینب(س) در ظاهر اسیر بود اما در باطن امیر گفت: حضرت زینب(س) مخاطب را به طور کامل می‌شناخت و مطابق با آن با هر گروهی در شام و کوفه خطبه‌های آتشین خود را خواند.

وی با بیان اینکه امروز برای مقابله با جنگ نرم نیازمند سربازان اهل رسانه چون زینب(س) هستیم افزود: با روشنگری‌های ایشان دشمنی که شهر را برای ورود سرهای شهدا آذین بسته بود پس از چند روز اعتراف به شکست کرد به طوری که یزید به دروغ مجبور شد بگوید که من نمی‌خواستم امام حسین(ع) را بکشم و ابن زیاد او را کشته است و سپس ابن زیاد را نفرین و لعن کرد.

شعبانی با اشاره به اینکه متأسفانه در جریان رسانه‌ای کشور برخی از این عناصر روشنگر به جای اینکه به فکر مقابله با جریان کفر باشند درگیر بازی‌های سیاسی و یا دعوا بین خود شده‌اند گفت: رسانه‌ها و خبرنگاران باید بصیر بوده و بصیرت را به جامعه منتقل کنند.

اخبار مرتبط

سلسله نشست‌های «محرم امسال» برگزار می‌شود

«شبیه حسین» روی آنتن شبکه چهار

ثبت‌نام بیش از ٣٠٠ دانش‌آموز در آئین تجلیل از نوگلان حسینی

0 نظر

ارسال نظر

capcha