دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع):

«حاج قاسم» تربیت یافته مکتب عاشورا و انقلاب بود

«حاج قاسم» تربیت یافته مکتب عاشورا و انقلاب بود

به گزارش سراج24، آیت‌الله رضا رمضانی امروز (یکشنبه) در جمع عزاداران عاشورای حسینی (ع) در رشت، اظهار کرد: باید از هیئت‌های مذهبی برای برگزار مراسم عزاداری محرم با رعایت دستور العمل های بهداشت تقدیر و تشکر کرد.

وی در ادامه بر ضرورت حفظ شعائر الهی تأکید و با بیان اینکه واقعه عاشورا و قیام امام حسین (ع) یکی از شعائر الهی است که باید حفظ شود، افزود: اگر امام حسین (ع) به شهادت نمی‌رسد قطعاً امروز چیزی از دین اسلام باقی نمانده بود.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) در ادامه با اشاره به بخشی از فرازهای زیارت عاشورا، گفت: در این بخشی از زیارت عاشورا شیعیان خواستار شریک شدن در مصیبت امام حسین (ع) هستند.

وی با بیان اینکه هر فردی برای رسیدن به مقام شهادت باید ظرفیت آن را داشته باشد زیرا شهادت متناسب با جایگاه و ظرفیت افراد به آنها داده خواهد شد، گفت: طلب کردن شهادت در زمان مقابله با ظلم به همین واسطه است.

آیت الله رمضانی با اشاره به اینکه ایستادگی و مقاومت در برابر ظلم فرد و جامعه را از سلطه استکبار نجات خواهد داد، تصریح کرد: نمونه آن را سال‌ها است در مقاومت فلسطینیان در برابر صهیونیست‌ها مشاهده می‌کنیم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران برگرفته از فرهنگ عاشورایی است و در مسیر آن گام بر می‌دارد، تصریح کرد: دشمنان و معاندین به نظام به دنبال خدشه و شکست انقلاب و نظام اسلامی هستند و در تمام این سال‌ها با مقاومت ملت ایران مواجه شده‌اند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری یکی از حربه‌های دشمنان و شبکه‌های بیگانه آسیب به انقلاب و نظام است و از هر ابزاری برای آن استفاده می‌کنند، افزود: انقلاب اسلامی ایران با پیروزی خود بر قدرت‌های استکبار به دنبال این است که جامعه بشری با روحیه ایستادگی و مقاومت زیر سلطه کشورهای استکباری نروند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه‌ای از افراد تربیت یافته در مکتب عاشورا و انقلاب است، گفت: عده‌ای تلاش کرده و می‌کنند تا وی را مروج فرهنگ خشونت در جهان معرفی کنند در حالی که وی شهید در راه آزادی و عزت است.

آیت رمضانی با بیان اینکه این شهید بزرگوار فصل جدیدی در عرصه بین المللی باز کرد، اظهار کرد: وی در برابر ظالمانی که به دستور استکبار سر می‌بریدند ایستاد و کسانی که می‌خواهند خونخواه عاشورا باشند باید از مکتب حاج قاسم یاد بگیرند.

اخبار مرتبط

آمادگی سپاه برای کمک به بازگشایی مدارس

توزیع ۶۲۰۰ بسته معیشتی در رشت

متبرک شدن قرارگاه به نگین انگشتری سردار دل‌ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha