توزیع 114 هزار بسته غذایی در زنجان

توزیع 114 هزار بسته غذایی در زنجان

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام مختار کرمی با اشاره به بیانات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک‌های مومنانه به افراد نیازمند اظهار کرد: امسال به علت شیوع ویروس کرونا و آسیب‌دیدگی بیشتر اقشار ضعیف، پویش کشوری «کمک مؤمنانه» راه‌اندازی شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه مراکز افق در اجرای طرح ضیافت همدلی نقش تاثیرگذاری داشتند، ابراز کرد: این مراکز با محوریت امامزادگان فعالیت دارند و در این طرح نیازمندان واقعی شناسایی شدند و حمایت‌های مادی و معنوی از آن‌ها صورت می‌گیرد.

وی افزود: با توجه به دستور مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری رزمایش همدلی و کمک‌های مومنانه اداره اوقاف استان زنجان همزمان با سایر ادارات اوقاف در کشور طرح و برنامه ویژه‌ای را در این زمینه در دستور کار قرار داد.

کرمی با اشاره به اینکه در ماه محرم نیز اجرای رزمایش همدلی در استان زنجان آغاز شده است، گفت: با توجه به اینکه امسال مراسم یوم‌العباس برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار نشد، اما یک رزمایش بزرگ همدلی در استان شکل گرفت و به جای دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان، بسته‌های معیشتی تهیه شد تا در بین نیازمندان توزیع شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: امسال از محل موقوفات و همچنین جایگزین مراسم یوم‌العباس 114 هزار بسته معیشتی در کل استان بین نیازمندان توزیع می‌شود که 110 هزار عدد آن مربوط به حسینیه اعظم زنجان بوده و 4 هزار بسته دیگر مربوط به نیات واقفین است.

وی اجرای نیت واقف را بسیار ارزشمند دانست و گفت: کاری که امروز انجام شده است نشان می‌دهد وقف تا چه میزان در صحنه عمل می‌تواند بار مشکلات را از دوش مردم بردارد.

کرمی بر توجه بیشتر مردم بر فرهنگ وقف تاکید کرد و ادامه داد: بخش قابل توجهی از اقدامات در این بخش در امور و کارهای خیر است که در شرایط کنونی بسیار با اهمیت است.

اخبار مرتبط

توزیع ۳۵ هزار بسته معیشتی توسط هیئات مذهبی

سلسله نشست‌های «محرم امسال» برگزار می‌شود

«شبیه حسین» روی آنتن شبکه چهار

0 نظر

ارسال نظر

capcha