اهدای بسته‌های مواد غذایی و معیشتی از محل عوائد موقوفات طرقبه شاندیز

اهدای بسته‌های مواد غذایی و معیشتی از محل عوائد موقوفات طرقبه شاندیز

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام حبیب صادقی با اشاره به اینکه ۴۰۲ موقوفه ویژه محرم و صفر برای اداره کردن و پذیرایی زائران و عزاداران امام حسین(ع) در طرقبه شاندیز ثبت شده است، اظهار کرد: محرم هر سال عزاداران حسینی بر سفره‌های اطعام واقفان خیراندیش مهمان می‌شدند، ولی محرم امسال به دلیل بیماری کرونا، عزاداری‌ها در فضاهایی باز  با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود و سفره‌های اطعام عزاداران حسینی به صورت بیرون بر و تهیه بسته‌های مواد غذایی و معیشتی جیره خشک ویژه عزاداران حسینی انجام می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه طرقبه شاندیز تصریح کرد: این ۴۰۲ موقوفه با درآمدی بالغ بر ۱۲ میلیارد ریال با نیت‌های عزاداری، اطعام، روضه‌خوانی و مداحی ویژه ماه محرم و صفر در طرقبه شاندیز و روستاهای این شهرستان اجرای نیت می‌شود.

وی افزود: عمده بسته‌های مواد غذایی از محل عوائد موقوفات میرزا عبدالجواد، ملاقاسم و ملامحمد است و سایر موقوفات شهرستان،  که بین عزاداران و سوگواران حسینی در روستاهای محل اجرای نیات این موقوفات اهدا می‌شود.

صادقی با اشاره اجرای طرح بصیرت عاشورایی شمیم حسینی، تصریح کرد: به همت همکاران اداره اوقاف طرقبه شاندیز و از محل عوائد موقوفه میرزا مجتهد کلیددار ۱۰ شب اول محرم هر شب یک هزار و ۲۰۰ پرس غذای گرم، با اخذ مجوز از شبکه بهداشت و درمان شهرستان با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در روند پخت، بسته‌بندی تهیه و بین عزاداران حسینی از اهالی روستاهای مزرعه سوران بخش شاندیز توزیع می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه طرقبه شاندیز اظهار کرد: سیاهپوشی و نصب بنرهای ویژه محرم در این شهرستان نیز از محل عوائد موقوفات به متراژ ۳۰۰ مترمربع انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: روستای دهبار در بخش طرقبه، با ثبت ۲۸ موقوفه ویژه محرم و صفر، روستای شاخص در دارا بودن موقوفات حضرت سیدالشهدا(ع) در این شهرستان است و روستاهای طرقدر، عنبران، حصار گلستان، ابرده، حصار سرخ و ازغد از جمله روستاهای شهرستان هستند که بیشترین موقوفات را با نیت ماه محرم و صفر به خود اختصاص داده‌اند.

صادقی با اشاره به موقوفات شاخص این شهرستان با نیات ماه محرم و صفر، بیان کرد: موقوفات عبدالله رضوی، میراز مجتهد کلیددار، محمد حسن طرقبه و تکیه امام حسن شاندیز جزء موقوفات شاخص شهرستان با نیات ماه محرم و صفر است.

اخبار مرتبط

بازگشت قریب الوقوع مدافع پیشین پرسپولیس به ایران

نویدکیا از سپاهان رفت/ در انتظار معرفی سرمربی جدید

خیران در دهه اول ماه محرم چقدر به نیازمندان کمک کردند؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha