حسینیه سیار عزاداری محرم در ورامین راه‌اندازی شد

حسینیه سیار عزاداری محرم در ورامین راه‌اندازی شد

به گزارش سراج24، فتح الله فرجی مدیر موکب مردمی جوادالائمه(ع) شهرستان ورامین اظهار کرد: از برکات انقلاب و نظام اسلامی ما احیاء مراسم‌های دینی از جمله عزاداری محرم است که ایرانیان از هر گروه، زبان و جریانی، حتی غیر از شیعه این مناسبت بزرگ را عزیز و گرامی می‌دارند.

وی ادامه داد: متأسفانه شرایط امسال به گونه‌ای است که به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا عده‌ای نتوانند به صورت حضوری در مراسم عزاداری با امام زمان(عج) اظهار همدردی کنند.

مدیر موکب مردمی جوادالائمه(ع) اضافه کرد: موکب جواد الائمه(ع) شهرستان ورامین با همفکری تعدادی از دوستان، حسینیه سیار را در سطح شهرستان ورامین راه‌اندازی کرد تا بتواند مجلس روضه و سینه‌زنی امام حسین(ع) را به درب منازل و محله‌های مختلف بیاورد.

فرجی حضور در مجلس عزای سالار شهیدان را آرزوی همه ایرانیان دانست و بیان کرد: متأسفانه شاهد هستیم عده‌ای از هموطنان خود و اطرافیانشان درگیر ویروس کرونا شده‌اند و به همین دلیل نمی‌توانند از منازل خود خارج شوند و یا عده‌ای از ترس مبتلا شدن به این ویروس در منازل خود مانده‌اند اما آرزوی شنیدن و دیدن مجلس عزای حسینی را دارند به همین دلیل هر شب پس از اقامه نماز مغرب و عشاء این حسینیه در پنج محله مختلف شهر ورامین به مدت نیم ساعت با نوای گرم مداح قدیمی و با اخلاص اهل بیت(ع) علیرضا کمالی اقامه عزا و ذکر مصیبت می‌کند.

وی در پایان گفت: متأسفانه بعضی از محله‌ها و شهرک‌های جدید التأسیس فاقد حسینیه و مسجد هستند و وقتی این حسینیه سیار در آن جا اجرای برنامه دارد استقبال به حدی است که درخواست دارند ساعت‌ها عزاداری و سینه زنی انجام بگیرد و بحمدالله استقبال مردم و دیدن اشک و ماتم مردم مؤمن، دست اندرکاران این حسینیه را به این کار دلگرم‌تر می‌کند.

به گزارش فارس، شهرستان ورامین حدود ۵۰۰ محله و شهرک دارد که حسینیه سیار عزاداری امام حسین ع بنا دارد در ایام ماه محرم در بعضی از این محله‌ها خصوصاً مناطق کم‌برخوردار حضور پیدا کند تا همچنان شور حسینی پابرجا بماند و این محله‌ها و شهرک‌ها رنگ و بوی عزای سیدالشهداء علیه السلام داشته باشند.

اخبار مرتبط

تجمع زائران در مسیر منتهی به مرز شلمچه پایان یافت

اهدای ۲۰۰۰ بسته لوازم‌التحریر به دانش‌آموزان اصفهانی

مسجدی که پناه محرومان شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha