حسینیه سیار عزاداری محرم در ورامین راه‌اندازی شد

حسینیه سیار عزاداری محرم در ورامین راه‌اندازی شد

به گزارش سراج24، فتح الله فرجی مدیر موکب مردمی جوادالائمه(ع) شهرستان ورامین اظهار کرد: از برکات انقلاب و نظام اسلامی ما احیاء مراسم‌های دینی از جمله عزاداری محرم است که ایرانیان از هر گروه، زبان و جریانی، حتی غیر از شیعه این مناسبت بزرگ را عزیز و گرامی می‌دارند.

وی ادامه داد: متأسفانه شرایط امسال به گونه‌ای است که به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا عده‌ای نتوانند به صورت حضوری در مراسم عزاداری با امام زمان(عج) اظهار همدردی کنند.

مدیر موکب مردمی جوادالائمه(ع) اضافه کرد: موکب جواد الائمه(ع) شهرستان ورامین با همفکری تعدادی از دوستان، حسینیه سیار را در سطح شهرستان ورامین راه‌اندازی کرد تا بتواند مجلس روضه و سینه‌زنی امام حسین(ع) را به درب منازل و محله‌های مختلف بیاورد.

فرجی حضور در مجلس عزای سالار شهیدان را آرزوی همه ایرانیان دانست و بیان کرد: متأسفانه شاهد هستیم عده‌ای از هموطنان خود و اطرافیانشان درگیر ویروس کرونا شده‌اند و به همین دلیل نمی‌توانند از منازل خود خارج شوند و یا عده‌ای از ترس مبتلا شدن به این ویروس در منازل خود مانده‌اند اما آرزوی شنیدن و دیدن مجلس عزای حسینی را دارند به همین دلیل هر شب پس از اقامه نماز مغرب و عشاء این حسینیه در پنج محله مختلف شهر ورامین به مدت نیم ساعت با نوای گرم مداح قدیمی و با اخلاص اهل بیت(ع) علیرضا کمالی اقامه عزا و ذکر مصیبت می‌کند.

وی در پایان گفت: متأسفانه بعضی از محله‌ها و شهرک‌های جدید التأسیس فاقد حسینیه و مسجد هستند و وقتی این حسینیه سیار در آن جا اجرای برنامه دارد استقبال به حدی است که درخواست دارند ساعت‌ها عزاداری و سینه زنی انجام بگیرد و بحمدالله استقبال مردم و دیدن اشک و ماتم مردم مؤمن، دست اندرکاران این حسینیه را به این کار دلگرم‌تر می‌کند.

به گزارش فارس، شهرستان ورامین حدود ۵۰۰ محله و شهرک دارد که حسینیه سیار عزاداری امام حسین ع بنا دارد در ایام ماه محرم در بعضی از این محله‌ها خصوصاً مناطق کم‌برخوردار حضور پیدا کند تا همچنان شور حسینی پابرجا بماند و این محله‌ها و شهرک‌ها رنگ و بوی عزای سیدالشهداء علیه السلام داشته باشند.

اخبار مرتبط

اولین واکسن ایرانی تاپایان سال تزریق می شود

ازدواج و هفت‌خان تشریفات/ کرونا به یاری زوج‌های جوان شتافت

ماهی قرمز عامل انتقال کرونا نیست اما مراقب باشید

0 نظر

ارسال نظر

capcha