کمک‌مومنانهغ

کمک در ساخت مسکن محرومان بسیجی آزادشهری را صاحبخانه کرد

کمک در ساخت مسکن محرومان بسیجی آزادشهری را صاحبخانه کرد

به گزارش سراج24، بعد از جنگ هم این سربازان مخلص خدا وارد عرصه سازندگی شده و با تشکیل گروه‌های جهادی به فرمان مقتدای خود اقدام به رفع محرومیت در اقصی نقاط کشور پرداختند.
کمک و امدادرسانی بسیجیان این  مجاهدین فی‌سبیل‌الله در زمان وقوع حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله هم مثال‌زدنی است، نمونه بارز آن حماسه گروههای جهادی در امر امدادرسانی به مردم سیل‌زده آق‌قلا، گمیشان و شهرهای آسیب‌دیده از سیل بود که رشادت‌های آن فراموش‌نشدنی است.
به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، یکی از بسیجیان عضو گروه‌های جهادی شهرستان آزادشهر که به همراه دیگر نیروهای بسیجی و انقلابی بدون هیچ چشمداشتی مادی و معنوی در حوزه های مختلف اقدامات خیرخواهانه فراوانی و خالصانه برای خانواده‌های نیازمند و بی‌بضاعت انجام داده‌اند خاطرات تلخ و شیرین زیادی در زمان کمک به مردم مومن و آبرومند این استان دارند که خواندنش خالی از لطف نیست.
سعید میرعرب در گفت و گو با خبرنگار فارس در گرگان گفت: گروه‌ جهادی این شهرستان در ساخت چند واحد مسکونی و یا توزیع بسته‌های معیشتی و دارویی چه در زمان سیل و چه در زمان شیوع کرونا حضور فعال داشته‌اند و بسیجیان این شهرستان با اخلاص وصف‌نشدنی در این امر مشارکت فعال دارند.
وی تصریح کرد: خاطرات زیادی در این ایام اتفاق افتاده که یادآوری برخی از آنها اشک را در چشمانم جاری می‌کند و برخی نیز باعث شعف و خوشحالی می‌شود.
این بسیجی عضو گروه‌های جهادی شهرستان آزادشهر گفت: در سال ۱۳۹۲ به ما اعلام شد که یک خانواده بی‌بضاعت در روستای «ازدارتپه» در یک خانه قدیمی تخریبی نامساعد زندگی می‌کنند و زمینی به آنها اهدا شده اما شرایط مالی خانواده اجازه ساخت این زمین را نمی‌دهد.
میرعرب خاطرنشان کرد: یک روز عصر با چند نفر از اعضای گروه‌های جهادی برای بازدید از این منزل به این روستا رفتیم وضعیت منزل بسیار نابسامان بود هر لحظه احتمال خطر آوار سقف وجود داشت ضمن اینکه این منزل مسکونی اجاره‌ای بود.
وی ادامه داد: پدر خانواده معلول بود و چهار فرزند داشت و خانم خانه با کارگری امورات زندگی را می‌چرخاند.
بسیجی عضو گروه‌های جهادی شهرستان آزادشهر گفت: با دوستان و بسیجیان مصمم شدیم در زمین اهدایی منزلی برای آنها بسازیم اما هیچ مصالح و امکانات ساخت نداشتیم، از فردای آن روز چند نفری پیگیر ساخت این منزل شدیم و با جمع‌آوری مصالح و یا پول از خیرین کار را شروع کردیم.
میرعرب افزود: یادم هست روزی که برای کندن «پی» ساختمان رفتیم خانم این مرد و فرزندانش از شدت خوشحالی در پوست خود نمی‌گنجیدند، مادر فرزندان همواره ما را دعا می‌کرد و می‌گفت «اگر شماها نبودید ما تا آخر عمرمان صاحبخانه نمی‌شدیم»، ساخت آن منزل در مدت زمان کوتاه‌تر از آن چه فکر می‌کردیم با کمک خیرین و مردم ساخته شد.
وی اضافه کرد: با دعای آن خانم همان سال بنده ازدواج کرده و تشکیل خانواده دادم، دو سال بعد دنبال یک واحد مسکونی برای رهن و اجاره برای زندگی مشترک بودیم و منازل زیادی را دیدیم که اجاره و رهن آنها بیشتر از مبلغ پس‌انداز و حقوق ماهانه بنده بود تا اینکه یک روز برای دیدن یک واحد آپارتمانی رفتیم، صاحبخانه به ما گفت «این مجتمع تازه ساخته شده و این واحد برای نخستین بار است که به شما اجاره داده می‌شود» و با شرایط اقتصادی ما کنار آمده و واحد را به ما رهن و اجاره داد.
میرعرب افزود: صاحب خانه مرد خوبی بود و شرایط اقتصادی ما را درک می‌کرد، بعد از مدتی به بنده پیشنهاد خرید همین واحد را داد، من تعجب کردم و گفتم «شما شرایط اقتصادی بنده را می‌دانید و در حال حاضر امکان خرید مسکن اصلا برایم مقدور نیست»، وی در جواب گفتن «خبر دارم ولی حاضرم با هر شرطی که شما بگوئید این واحد را به صورت اقساطی بفروشم.»
این بسیجی عضو گروه‌های جهادی شهرستان آزادشهر گفت: ما با این شرایط صاحبخانه شدیم، بعدها طی صحبت‌هایی که با صاحبخانه‌ام داشتم متوجه شدم همان روزهایی که ما در حال ساخت مسکن برای آن خانواده که سرپرست خانوارشان معلول بودیم کلید ساخت این مجتمع استارت خورده است و متوجه شدم دعاهای آن خانم مستجاب شده و من علاوه بر تشکیل زندگی مشترک صاحب‌خانه هم شدم.

اخبار مرتبط

جمع‌آوری 18 میلیارد تومان توسط مراکز نیکوکاری در چهارمحال و بختیاری

توزیع ۵۰۰ هزار پرس غذای گرم بین محرومان البرزی در طرح اطعام حسینی

استفاده از ۱۷ هزار گروه جهادی در ساخت مسکن محرومان

0 نظر

ارسال نظر

capcha