توزیع 12 هزار سبد معیشتی بین کارگران ساختمانی در ایام کرونا

توزیع 12 هزار سبد معیشتی بین کارگران ساختمانی در ایام کرونا

به گزارش سراج24، عباس شیری با اشاره به مشکلات کارگران ساختمانی با توجه به وضعیت اقتصادی و موارد دیگر در حوزه کرونا اظهار کرد: وعده‌هایی از سوی دولت در اسفند ماه 98 داده شد مبنی بر اینکه به کارگران فصلی و ساختمانی خانواده دو نفره مبلغ یک میلیون تومان و خانواده‌های دو نفر به بالا مبلغ دو میلیون تومان وام قرض الحسنه پرداخت ‌شود ولی تا کنون محقق نشده است.

وی خاطرنشان کرد: مبلغ 500 هزار تومان به 6 هزار و 500 خانوار هدیه یا به حساب آنها از سوی قرارگاه خیرین کریمه اهل بیت واریز شده و سبد معیشتی بین 600 نفر توزیع شده است.

رئیس کانون کارگران ساختمانی استان قم با اشاره به توزیع دیگر کمک‌های انجام شده در ایام کرونا گفت: ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) نزدیک 4 تن مرغ توزیع کردند و نزدیک 300 بسته معیشتی از سوی سپاه کمک شد. می‌توان بیان کرد نزدیک به 12 هزار سبد معیشتی در بحث کرونا بین کارگران توزیع شده است.

وی با بیان اینکه نزدیک به 25 هزار کارگر ساختمانی عضو کانون هستند، گفت: کانون پیگیر است تا زمین ارزان قیمت در اختیار بگیرد که به این منظور تفاهم نامه‌ای بین وزارت تعاون و راه و شهرسازی منعقد شده و در کل استان‌ها اجرایی می‌شود.

شیری مشکلات جامعه کارگری را غیر قابل توصیف ذکر کرد و افزود: کارگران ساختمانی به دلیل شیوع بیماری کرونا بیکار شدند ولی کارفرمای مستقیم نداشتند بنابراین نمی‌توانند از بیمه بیکاری بهره‌مند شوند.

اخبار مرتبط

برنامه هلال احمر برای واردات ۶۰ میلیون دُز واکسن کرونا طی یک ماه / آغاز برنامه از ۱۰ مهر

جزئیاتی از«قرنطینه هوشمند»اعلام شد

ماجرای خرید و فروش کارت جعلی واکسیناسیون

0 نظر

ارسال نظر

capcha