کمک مؤمنانه از جنس اسباب‌بازی

اقدام خداپسندانهه، از زوج مهراندیش گچسارانی

اقدام خداپسندانهه، از زوج مهراندیش گچسارانی

به گزارش سراج24 این روزها در سراسر جهان مسلمین به استقبال ماه محرم می‌روند و شور و اشتیاق زنده نگهداشتن عاشورای حسینی و دهه‌های پربرکت محرم وصف نشدنی است.

شهرستان گچساران این روزها در تب و تاب برگزاری متفاوت ایام سوگواری سالار شهیدان کربلا و هفتاد و دو تن از یارانش با رعایت موازین بهداشتی و پروتکل‌های پزشکی توصیه شده است.

هر خانه یک پرچم حرکتی نمادین و زیبایی است که امروز شاهد مزین شدن بسیاری از دیوارهای منازل شهر با دلنوشته هایی ویژه ایام و اتفاقات محرم است.

در این میان حرکت زیبای زوج مهراندیش گچسارانی موجب دلشاد شدن  20 کودک نیازمند و آسیب دیده از مواردی چون اعتیاد یا طلاق والدین شده است.

به گزارش فارس؛ اگر ورزش و بازی و کتاب خواندن را غذای روح بشر بدانیم انسان‌ها بیش از آن که به خوردن و آشامیدن روزانه نیاز داشته باشند به تغذیه روح نیاز دارند و هر کودک و نوجوانی که در این سن بازی و ورزش و جست و خیز نداشته باشد دچار بیماری روحی و پریشانی و افسردگی خواهد شد و انسان آشفته و پریشان دردمند می‌شود  و اصولا دردی از جامعه را که دوا نمی‌کند دردی هم بر پیکر جامعه بر جای می‌گذارد.

 در همین خصوص نرگس احمدپور مهر‌اندیش گچسارانی گفت: این روزها بسیاری از موارد معرفی شده از طرف معتمدین هر محله یا فرزند طلاق هستند یا سرپرست خانوار دچار اعتیاد است و این بسیار تالم برانگیز است.

احمدپور در بیان نوع حمایت متفاوت نیکوکاران محرمی افزود: این بار و در یک حرکت زیبا چند تن از نیکوکاران داوطلبانه تصمیم گرفتند در کنار ادای نذر خود در قالب همان مواد خوراکی مانند برنج گوشت و مرغ و روغن که قرار بر طبخ بود، این اقلام را به خرید اسباب بازی از هزینه شخصی خود برای کودکان نیازمند معرفی شده انجام دهند.

این فعال اجتماعی اظهار داشت: چند روز پیش طی یک تماس تلفنی از یکی از افراد وارد به امور و فرایض دینی در مورد ادای نذر محرم اعضای ثابت مهراندیش سوالاتی پرسیدم و این فرد بزرگوار گفت میتوان این نذری‌ها را به دلیل شرایط کرونا اگر در مکانی نیستند که بتوان با رعایت بهداشت طبخ و تقسیم کنند می‌توانند اقلام خوراکی را بین نیازمندان بدون پخت تقسیم کنند.

وی افزود: حتی نذر ماسک و اقلام بهداشتی توصیه شده است که با توجه به نیاز بخش اعظمی از ساکنین بافت فرسوده گچساران به ماسک کار بسیار پسندیده ای است که اگر کسی قصد انجام آن را داشت ما با کمال میل آن را به دست نیازمندان واقعی می‌رسانیم.

فریدون پوراحمد گفت: افرادی که واریزی دلخواه برای خرید اسباب بازی و عروسک داشتند این امکان را به ما دادند تا بتوانیم دل 20 کودک پسر و دختر را شاد کنیم.

پوراحمد بیان کرد: عروسک بازی فکری ماشین و کامیون و سه چرخه اقلامی است که با حمایت این عزیزان خریداری و اهدا شد.

وی اظهار داشت: هزینه خرید اسباب بازی ها دو میلیون و ششصد هزار تومان بودکه از محل واریزی دوستان همسرم و من و اعضای ثابت و صاحب نذر مهراندیش است.

فریدون پوراحمد تصریح کرد: بیست بسته مواد غذایی شامل برنج، مرغ، روغن گوشت، رب گوجه فرنگی در ایام پیش رو از طرف صاحبان نذری بین بیست خانوار دارای بیمار تقسیم خواهد شد.

به گزارش سراج24 این زوج مهراندیشی گچساران هر بار با تنوع‌بخشی در نوع کمکهای خود به کودکان و نیازمندان، تفاوت خود را با دیگر فعالین اجتماعی به اثبات رسانده‌اند.

اخبار مرتبط

اعتیاد به فضای مجازی در سنین نوجوانی رایج‌تر است

کودکان و آزارهای فضای مجازی

توزیع ۵۰۰ بسته نوشت‌افزار در بخش ارشق مشگین‌شهر

0 نظر

ارسال نظر

capcha