تولیت آستان قدس رضوی:

نگذاریم دشمنان دوگانه عقلانیت ودین را در عزاداری هایمان مطرح کنند

نگذاریم دشمنان دوگانه عقلانیت ودین را در عزاداری هایمان مطرح کنند

به گزارش سراج24، حجت الاسلام احمد مروی دقایقی پیش در مراسم اذن عزا در حرم رضوی با بیان اینکه عاشورا تابلوی راهنما و قطب نمای بشریت است، گفت: باید در مراسم عزای حسینی که با شور برگزار می‌کنیم و هر سال پرشورتر و گسترده‌تر از سال گذشته باید برگزار کنیم، نباید تنها به شور و احساس اکتفا کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: عاشورا دارای پیام است و ما باید در مجالس عزاداری، انتقال دهنده این پیام زندگی ساز و حیات بخش اباعبدالله (ع) به نسل جدید باشیم.

وی با بیان اینکه فرهنگ حسینی و معارف عاشورا در زندگی عزاداران حسینی نمایان باشد، ادامه داد: امام حسین (ع) خالق عاشوراست و این خالق بهترین تعریف را پیش روی عاشقان قرار داده است.

حجت الاسلام مروی در ادامه بیان کرد: امام حسین (ع) برای امر به معروف و نهی از منکر و اصلاح باورهای غلط ایجاد شده از جمله خلیفه رسول الله بودن یزید، عاشورا را خلق کرد.

وی با بیان اینکه بنی امیه از جهالت مردم حداکثر سوءاستفاده را کردند، بیان کرد: جهل مردم بود که معاویه بر مردم حاکم شد، این جهل بود که امام را در روز عاشورا تکه تکه کرد.

تولیت آستان قدس همچنین گفت: در سال جاری با شرایط تلخی به دلیل شیوع ویروس کرونا هستیم، این مسئله باعث شده است تا محدودیت‌هایی را در برگزاری مراسم داشته باشیم، لذا هم غم عاشورا را داریم و هم غم برگزاری مراسم، اما روضه‌ها و جلسات عزاداری نباید کمرنگ شود، اما باید به گونه‌ای عمل کرد که بدخواهان اسلام نگویند مسلمانان و شیعیان دارای عقلانیت نیستند.

وی در ادامه با بیان اینکه نباید اجازه دهیم دشمنان دوگانه عزاداری و عقلانیت را مطرح کنند، افزود: باید عزاداری‌های امسال را با رعایت نکات بهداشتی انجام داد و امام حسین (ع) و دین نیز همین را از ما می‌خواهند. امسال باید جلوه دیگری از عاشورا و محرم را به جهانیان نشان دهیم.

حجت الاسلام مروی با بیان اینکه نباید دچار احساسات جاهلانه نشویم، اظهار کرد: فراموش نکنیم که اسلام دین منطق و عقلانیت است.

حجت الاسلام مروی در ادامه تصریح کرد: در شرایط کنونی باید توجه خاصی به نیازمندان داشت، کسانی هستند که دارای شغلی بودند اما به دلیل کرونا مشکلات اقتصادی پیدا کردند. باید در این روزها از این افراد که آبرویی دارند و حاضر نیستند دست نیاز به سوی کسی دراز کنند، دست گیری کنیم.

اخبار مرتبط

آستان قدس رضوی باید الگویی در پاسخگویی و تعامل با مردم باشد

عزاداری سیار در شهر قم به مناسبت سالروز رحلت کریمه اهل‌بیت(س)

نقش آستان قدس در کادرسازی برای انقلاب

0 نظر

ارسال نظر

capcha