به مناسبت فرارسیدن ایام محرم و صفر

پویش مطالعاتی کتاب خوب با محوریت کتاب "سلیمانی عزیز" آغاز شد

پویش مطالعاتی کتاب خوب با محوریت کتاب "سلیمانی عزیز" آغاز شد

به گزارش سراج24، سردار حسین کاجی مدیرعامل موسسه حماسه ۱۷ در نشست خبری این پویش مطالعاتی، با تاکید بر اینکه هدف ما از این اجرای این پویش این است که سیره حاج قاسم را به مردم معرفی کنیم، تاکید کرد: جمع آوری و نگارش این کتاب از یک روز بعد شهادت حاج قاسم آغاز شد و در چهلم شهادت سردار، آماده گردید.

وی ادامه داد: این کتاب قطره ای از دریای معرفت و عظمت حاج قاسم است و در این پویش مطالعاتی کتاب سلیمانی عزیز، به دنبال آن هستیم که در حد بضاعت قطره ای از عظمت حاج قاسم را معرفی کنیم.

سردار کاجی با یادآوری جمله معروف حاج قاسم سلیمانی که ما ملت امام حسین هستیم، اظهار داشت: شهید آوینی هم گفته بود که هر که می خواهد ما را بشناسد، قصه کربلا را بخواند لذا دیدیم بهترین زمان برای برگزاری این پویش مطالعاتی ایام محرم و صفر است که مردم با گوشه ای از زندگی یک سرباز واقعی امام حسین علیه السلام آشنا شوند و محرم امسال با این شرایط کرونایی باید با نام و یاد امام حسین و شهدا یکی از بهترین سالها را رقم بزنیم.

در ادامه نشست، حجت‌الاسلام محسن کتابی دبیر اجرایی پویش مطالعاتی کتاب سلیمانی عزیز، نسبت به روند دریافت این کتاب و شرکت در مسابقه پویش مطالعه کتاب سلیمانی عزیز، توضیحاتی ارائه کرد.

وی اظهار داشت: این پویش، دومین پویش موسسه حماسه ۱۷ است و اولین پویش این موسسه درباره کتاب «تنهازیرباران» که مشتمل خاطرات سردار شهید مهدی زین الدین بود که با استقبال خوبی همراه شد.

حجت‌الاسلام کتابی تاکید کرد: به حول و قوه الهی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و همچنین زنده‌نگه‌داشتن یاد و خاطره سردار دلها، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پویش مطالعاتی کتابِ خوب با محوریت کتاب “سلیمانی عزیز” دربازه ی زمانی ۳۰مردادماه لغایت ۱۳آبان ماه ۱۳۹۹ ( از ابتدای ماه محرم و صفر تا اوایل ماه ربیع الاول) تا از سوی انتشارات حماسه یاران برگزار می گردد.

دبیر پویش مطالعاتی کتاب سلیمانی عزیز، ادامه داد: هدف ما این است که همه مردم در سراسر کشور بتوانند این کتاب را تهیه کنند لذا با رایزنی هایی که انجام گردید، مردم عزیزان می توانند این کتاب را از فروشگاه‌های کتاب سراسر کشور تهیه کنند یا عدد ۵ را به سامانه ۳۰۰۰۱۹۱۷۱۷ ارسال کنند یا با مراجعه به سایت موسسه حماسه یاران به نشانی www.hamasehyaran.ir کتاب را به صورت اینترنتی خریداری نمایند.

حجت‌الاسلام کتابی نحوه ی شرکت در مسابقه را این چنین بیان کرد: مردم عزیز، پس از مطالعه کتاب، در بازه ی زمانی (۳۰مردادماه الی ۱۳آبان ماه ۹۹) به بخش سوالات مسابقه در سایت حماسه یاران مراجعه و با ثبت مشخصات فردی و همچنین کدملی خود به سوالاتی که به صورت سه گزینه ای (تستی) طراحی شده اند ، پاسخ دهند و هر فرد می تواند فقط با یک کدملی ، در مسابقه شرکت کند!

وی با اشاره به جوائز درنظر گرفته، برای شرکت کنندگان و برندگان در این مسابقه، عنوان کرد: برای شرکت کنندگان در این پویش که در مسابقه کتاب سلیمانی عزیز شرکت کنند و حائز امتیاز شوند، به نیت سن مبارک حاج قاسم که در ۶۳ سالگی به شهادت رسیدند، ۶۳ هدیه اعم از کمک هزینه سفر به کربلا و مشهد و کارت هدیه به عزیزان اعطا خواهد شد.

گفتنی است کتاب سلیمانی عزیز، دربردارنده خاطراتی متفاوت و خوانده نشده از سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی (رحمه الله علیه) ؛ اثری تولیدی و محصول مصاحبه‌ها، گفتگوها و خاطرات شفاهی دوستان، هم‌رزمان و آشنایان شهید سلیمانی که سعی دارد با قلمی ساده و دلنشین، گوشه‌ای از زندگی مرد همیشه در صحنه جبهه مقاومت را ‍‍ پیشکش نگاه خوانندگان کند.

 

اخبار مرتبط

وزارت ارشاد، جشنواره‌ای با محوریت حاج قاسم سلیمانی برگزار می‌کند

آغاز پویش مطالعاتی کتاب «طرح کلّی اندیشه اسلامی در قرآن»

جهادگر شهیدی که به حاج قاسم اقتدا کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha