کمک‌های مومنانه؛

کرونا آزمونی برای اثبات بندگی

 کرونا آزمونی برای اثبات بندگی

به گزارش سراج24؛ شرایط دشوار همیشه وجود دارد و در گذران زندگی هیچ‌گاه با موقعیتی بدون مشکل روبه‌رو نبوده‌ایم. مشکلاتی که گاه‌ و بیگاه گریبان اقشار مختلفی از جامعه را می‌گیرد و زندگی را برایشان سخت می‌کند.

در سال‌های اخیر بارها و بارها شاهد بروز مشکلات بسیاری بوده‌ایم که قلبمان به درد آمده و زندگی را به کاممان تلخ شده است. از سیل و زلزله گرفته تا کرونایی که چند صباحی است بر زندگی‌مان چنبره انداخته و کاسه کوزه‌مان را در هم‌ شکسته است.

عده‌ای در این شرایط دشوار کارشان را از دست‌داده‌اند، عده‌ بسیاری زندگی‌شان مختل شده است و عده‌ای نیز با بیماری دست به گریبان‌اند و کابوس مرگ رهایشان نمی‌کند.

اینجا است که وقت آزمون الهی فرا می‌رسد، عده‌ای در عین بی‌خیالی به امور جاری می‌رسند و اندک ملالی ندارند که همسایه‌ یا دوست و فامیل یا حتی مستأجرشان شاید نانی هم برای خوردن ندارد اما در این میان هستند عده‌ای هم که هنوز انسانیت را فراموش نکرده‌اند و نمی‌توانند ببینند همشهری‌ها و یا هموطنانشان غرق در مشکل باشند و آنها آسوده‌خاطر.

برخی حتی از آن‌ سوی مرزها هم دغدغه مردم کشورشان را دارند و رنگ و لعاب دنیای غرب آنها را نسبت به کشور، شهر و دیارشان بی‌خیال و بی‌تفاوت نکرده است.

بسیاری از گروه‌های جهادی در مادام سیل و زلزله و بحران، یا علی می‌گویند و برای کمک دست از پا نمی‌شناسند. آری هستند نوجوانان، جوانان و دیگرانی که بارها و بارها نشان داده‌اند انسانیت هنوز هم زنده است.

بحران کرونا برگ دیگری از امتحانات سخت الهی بود برای شناخت انسان‌های بزرگ. انسان‌هایی وارسته که هر کجا باشند دل‌ و جانشان برای مردم این مرز و بوم می‌تپد.

مسجد ایرانی به‌ عنوان یکی از قدیمی‌ترین مساجد شیراز از سال ۵۸ بلافاصله پس از دستور حضرت امام(ره) مبنی بر تشکیل بسیج، پایگاه مقاومت خود را راه‌اندازی کرد تا مکانی برای گردهمایی افراد فعال و گروه‌های داوطلب برای کمک‌های گاه و بیگاه در شرایط دشوار فراهم شود.

پس از وقوع سیل فروردین ۹۸ در شیراز، گروه جهادی شهید جمشیدی نیز در کنار پایگاه مقاومت در این مسجد تشکیل شد تا در مواقع بحران برای کمک به مردم آسیب‌دیده اقدام کند.گروهی که در زمان زلزله کرمانشاه و سیل خوزستان هم از کمک به هموطنانش دریغ نکرد.

این گروه به سرپرستی محسن هادیان، فرمانده پایگاه مقاومت شهید جمشیدی مسجد ایرانی از ابتدای سیل اقدام به جمع‌آوری کمک‌های مردمی، کمک به بازسازی محله‌های آسیب‌دیده شهرک سعدی و اقدامی از این قبیل کردند تا اندکی از آلام مردم بکاهند.

اسفند ۹۸ نیز شیوع کرونا فعالیت این گروه را دو‌چندان کرد تا در ابتدا ۴۰ شبانه‌روز در جهت رفع آلودگی از معابر شهری و مناطق و محله‌های پررفت‌وآمد، اقدام به گندزدایی و ضدعفونی کنند و سپس با لبیک گفتن به دعوت مقام معظم رهبری نسبت به تهیه بسته‌های معیشتی در پروژه رزمایش مساوات و کمک‌های مؤمنانه کمر همت بندند.

تهیه ۲۴۰ بسته معیشتی باکیفیت و توزیع بین محرومان و نیازمندان در چهار مرحله، قربانی ۱۰ رأس گوسفند، تهیه بسته‌های بهداشتی برای نیازمندان، تهیه نوشت‌افزار، عینک و سمعک برای دانش‌آموزان کم برخوردار از دیگر اقدامات این گروه جهادی در این ایام است.

برگزاری برنامه‌ای ثابت تحت عنوان" دوشنبه‌های امام حسنی" به نیت امام حسن(ع) جهت تهیه اطعام برای کودکان کار و اقشار آسیب‌پذیر از دیگر مواردی بود که هادیان به آن اشاره کرد و افزود: در مناسبت‌های مذهبی مختلف نیز غذای گرم طبخ و بین نیازمندان توزیع می‌شود و در این راستا در اعیاد اخیر، ۱۰ هزار پرس غذای گرم را توزیع کردیم.

وی با اشاره به فعالیت ۷۰ نیروی جهادی که بیشتر هم از قشر دانش‌آموز و دانشجو هستند، گفت: علاوه بر این حدود ۲۰۰ نفر نیز به‌صورت غیر‌مستقیم و بی‌ادعا به‌ صورت داوطلبانه به ما کمک می‌کنند.

وی عقبه اصلی این گروه و عامل سرپا ماندن گروه جهادی شهید جمشیدی را کمک خیرانی عنوان کرد که نمی‌خواهند نامشان فاش شود. همان‌هایی که به‌صورت گمنام و بی‌ادعا گره از کار همنوعشان می‌گشایند در نزد پروردگار برای آخرت توشه می‌اندوزند. خیرانی که تعدادی از آنها خارج از کشور هم مردم کشور و شهرشان را فراموش نکرده‌ و همواره کمک‌هایشان را می‌فرستند.

محسن جوان یکی دیگر از اعضای این گروه جهادی شهید جمشیدی است که شرایط دشوار جامعه امروز را امتحانی الهی می‌داند و می‌گوید: بسیاری از افراد در شرایط کرونا درآمدشان به صفر رسیده و کارهای روزانه‌شان دچار مشکل شده است، نیازمند کمک هستند و خداوند توفیقی داد تا بتوانم در کنار اعضای این گروه گرهی از کار مردم بگشاییم.

وی افزود: در این ایام تلاش کردیم خیران را گرد هم جمع کنیم و با درک شرایط افراد نیازمند، شرایط موجود را اندکی برایشان راحت‌تر کنیم.

اخبار مرتبط

اهدای ۲۰۰۰ بسته لوازم‌التحریر به دانش‌آموزان اصفهانی

کمک مردم خمینی‌شهر به ۸۰۰ دانش ‌آموز نیازمند

توزیع 10 هزار بسته لوازم التحریر در پویش هم‌کلاسی مهربان

0 نظر

ارسال نظر

capcha