کمک 12.7 میلیارد تومانی مردم زنجان برای مقابله با کرونا

کمک 12.7 میلیارد تومانی مردم زنجان برای مقابله با کرونا

به گزارش سراج24، محسن سهندی با بیان اینکه سپاه ناحیه شهرستان بلافاصله پس از ابلاغیه ستادکل نیرو‌های مسلح مبنی بر تشکیل ستاد مقابله با کرونا، اقدام بر تشکیل قرارگاه زیستی بسیج کرد، اظهار داشت: برهمین اساس ۹ قرارگاه پدافند زیستی در بسیج شهرستان تشکیل شد که ۶ قرارگاه مختص استان و سه قرارگاه روستایی به موازات بخش‌های مختلف شهرستان تشکیل شد.

فرمانده سپاه ناحیه زنجان با اشاره به رزمایش کمک مومنانه عنوان کرد: در این رزمایش کمک و مساعدت به همنوعان در اقصی نقاط شهرستان انجام می‌شود و با توجه به تاکیدی که شده کمک‌های جمع‌آوری شده در هر منطقه در همان منطقه و براساس شناسایی‌های انجام شده در مورد افراد بی بضاعت و نیازمند توزیع شود.

وی با اشاره به اینکه مردم و خیّران برای کمک به نیازمندان و همچنین شکست کرونا، فعالیت‌های خوبی داشتند، افزود: تاکنون 12 میلیارد و 704 میلیون تومان  به صورت نقدی و غیرنقدی از طریق کمک‌های مردمی و خیرین جمع‌آوری و در بحث تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی، بهداشتی و نیز ضدعفونی معابر مورد استفاده قرار گرفته است.

سهندی با اشاره به اینکه قرارگاه پدافند زیستی سپاه ناحیه در ۶ محور عملیاتی علیه کرونا فعالیت می‌کند، تصریح کرد: تا امروز 67 هزار نفر روز در قالب 40 گروه جهادی از زمان شیوع ویروس کرونا در استان با تمام توان پای کار آمده و اقدام به ضدعفونی معابر و مناطق پرتردد، مجتمع‌های مسکونی و محیط‌های بیمارستانی کرده‌اند.

فرمانده سپاه ناحیه زنجان از شناسایی افراد کم بضاعت و کارگران فصلی که با شیوع ویروس کرونا عملا امکان ادامه فعالیت آن‌ها با مشکل مواجه شده است، توسط بسیجیان استان خبر داد و افزود: تاکنون و در مرحله نخست رزمایش و مرحله دوم رزمایش که در حال اجرا است بیش از 48 هزار بسته معیشتی و بیش از 100 هزار پرس غذای گرم تهیه و در بخش‌های شهری و روستایی و در مناسبت‌های مختلف در استان توزیع شده است.

توزیع بیش از 48 هزار بسته معیشتی

وی همچنین به تولید و توزیع 47هزار بسته بهداشتی توسط پایگاه‌های مقاومت بسیج برادران و خواهران با اولویت مناطق کم برخوردار اشاره کرد و گفت: این مهم تا از بین رفتن کامل ویروس کرونا ادامه دارد.

سهندی با اشاره به آغاز دومین مرحله از رزمایش کمک مومنانه گفت : پیرو دستور مقام معظم رهبری در نیمه شعبان سال‌جاری مبنی بر اجرای کمک مومنانه و دست‌گیری از خانواده‌های نیازمند و کم درآمد در آستانه ماه مبارک رمضان، سپاه و بسیج مانند همیشه با تمام توان پای کار آمدند.

فرمانده سپاه ناحیه زنجان با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب برای استمرار رزمایش کمک مومنانه گفت: مرحله دوم این رزمایش در سه مقطع برگزار می شود که فاز نخست آن با توزیع بسته‌های معیشتی، توزیع گوشت قربانی، غذای گرم و کارت هدیه همزمان با دهه امامت و ولایت، از عید قربان تا غدیر انجام شده است.

وی افزود: علاوه براین در دهه نخست محرم و در دهه پایانی ماه صفر نیز مراحل بعدی رزمایش کمک مومنانه با مشارکت خیران و پایگاه‌های مقاومت بسیج برگزار خواهد شد.

فرمانده سپاه ناحیه زنجان در ادامه با اشاره به فعالیت گروه‌های جهادی بسیج شهرستان زنجان گفت: یک باب منزل مسکونی در منطقه اسلام آباد زنجان که در حادثه آتش سوزی آسیب دیده بود ، با کمک و مساعدت خیران بهسازی و مرمت شده و تحویل گردید و علاوه بر آن ساخت یک واحد ساختمان در روستای اژدهاتلو تمام شده و همراه با وسایل زندگی تحویل خانواده های هدف شد.

فعالیت 23 گروه جهادی جغرافیا محور

وی از فعالیت 23 گروه جهادی جغرافیا محور و در دست اقدام بودن 26 پروژه ساخت خانه محروم خبر داد و گفت: از این 26 پروژه ، 16 واحد بصورت احداث و 10 واحد بصورت مرمت و بهسازی خواهد بود.

سهندی افزود: از تعداد 16 پروژه، تعداد 10 پروژه در مناطق روستایی و 6 پروژه در شهر زنجان در دست احداث بوده و با نام و یاد سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) همزمان با ایام دهه اول ماه محرم تحویل خواهد شد.

فرمانده سپاه ناحیه زنجان در ادامه با اشاره به فعالیت‌های بسیج در برگزاری مناسبت‌های مذهبی افزود: در این زمینه تعداد 4 هزار و 500 نفر در اجرای کاروان‌های شادی، برگزاری مراسم در پارک‌ها و تفرجگاه‌های سطح شهر و مجتمع‌های مسکونی شهرستان فعال بوده و به اجرای برنامه‌های مختلف پرداخته‌اند.

وی در ادامه با اشاره به اهدای خون توسط مردم افزود: تعداد 35 نفر از پرسنل سپاه شهرستان و 150 نفر از بسیجیان شهرستان در این امر شرکت کرده و این طرح تا آخر ماه صفر ادامه خواهد داشت.

سهندی در پایان از ورود بسیج به آموزش و پیشگیری از ویروس کرونا خبر داد و گفت: یکی از کارهای مهم گروه‌های جهادی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، آموزش و اطلاع‌رسانی از طریق ایجاد و راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی برای رعایت اصول و انجام اقدامات بهداشتی است.

اخبار مرتبط

پوشش انتخابات ایران توسط 500 خبرنگار خارجی از 226 رسانه

همسر سردار شهید محمد ناظری دار فانی را وداع گفت

فراخوان همایش بین‌المللی «کرونا؛ شعر و ادبیات داستانی» منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha