رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محرم واجب است

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محرم واجب است

به گزارش سراج24، آیت‌الله سید علی موسوی جزایری، زعیم حوزه‌های علمیه در خوزستان در رابطه با نحوه برگزاری مجالس سوگواری اباعبدالله علیه السلام اظهار کرد: انشالله هیئات و مساجد، محلی مناسب و بزرگ مانند مصلی را در نظر بگیرند تا با مراعات فاصله‌ی فیزیکی و استفاده از ماسک و به کار گیری وسایل بهداشتی فریضه‌ی عزاداری حضرت سید الشهدا را به نحو شایسته انجام دهند.

وی افزود: مجددا تاکید می‌کنم رعایت پروتکل‌های ستاد مبارزه با ویرووس کرونا واجب است.

باید به کمک لبنان شتافت

آیت‌الله جزایری در ارزیابی تاثیر تحولات اخیر لبنان بر اوضاع منطقه عنوان کرد: این تحولات به صورت مقطعی نگرانی‌هایی به وجود می‌آورد ولی با اشرافی که جبهه‌ی مقاومت دارد به ویژه دلسوزان مخلص لبنانی مانند حزب الله و هم فکرانشان مسئله به تدریج جمع می‌شود.

وی افزود: آنچه مهم است این است که جامعه‌ی جهانی، این قضیه را به مثابه یک حادثه بزرگ طبیعی نظیر سیل و زلزله‌ی بزرگ تلقی کرده و به کمک لبنان بشتابند؛ مسلما ایران نیز از وظیفه‌ی خود کوتاهی نخواهد کرد.

شورای همکاری خلیج فارس  سرسپرده و بی عرضه است

زعیم حوزه‌های علمیه در واکنش به درخواست تمدید تسلیحاتی ایران توسط شورای همکاری خلیج فارس و ارزیابی رفتار برخی کشورهای حاشیه خلیج بیان کرد: مسلما این نشانی از سرسپردگی و بی عرضگی آن‌هاست که نمی‌توانند در برابر غرب به‌ ویژه آمریکا و اسرائیل مقاومت کنند.

وی افزود: ولی باید بدانند این اقدامات محکوم به شکست است و روند اوضاع در شورای امنیت مطابق دلخواه آن‌ها نیست و روزی از این ذلت‌پذیری پشیمان خواهند شد، امیدوارم که دیر نشده باشد.

 امیدوارم مشکلات کارگران هفت‌تپه حل شود

آیت‌الله جزایری، در رابطه با تداوم اعتراضات کارگران هفت‌تپه و عدم وصول مطالبات عنوان کرد: شنیده‌ام نماینده ولی فقیه و امام جمعه محترم اهواز، پیشنهاد خوبی ارائه داده‌اند.

وی افزود: حقیر هم از مواضع ایشان حمایت می‌کنم و امیدوارم مشکلات از سر راه کارگران برداشته شود.

گلایه از تعلل مدیران در حل مشکلات اقتصادی


زعیم حوزه‌های علمیه در خصوص مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم گفت: دل بنده نیز خون و کاسه صبرم لبریز است زیرا با سهل‌انگاری و بی‌محلی‌های غیرقابل توجیه  برخی مسوولان کشوری مواجه شده‌ام.

وی افزود: مقامات امنیتی و اطلاعاتی کشور را از برخی تعلل مدیران در حل مسائل اقتصادی هم آگاه کرده‌ام؛ آنها هم در این رابطه برخورد‌های جدی داشته‌اند که من از آنها تشکر می‌کنم و اگر لازم شد یک وقتی صریح‌تر و واضح‌تر اعتراضات خود را می‌گویم منظورم مقامات استانی نیست بلکه مراد مسؤولان کشوری است.

اخبار مرتبط

هیأت‌های مذهبی از فرصت اربعین برای رفع مشکلات مردم در مناطق محروم استفاده کنند

«هانی و هنا» راهی اربعین می‌شوند

فضای شهرها اربعینی شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha