حفظ سلامتی مردم، خط قرمز هیئات مذهبی فارس در ماه محرم است

حفظ سلامتی مردم، خط قرمز هیئات مذهبی فارس در ماه محرم است

به گزارش سراج24، روح‌الله همت‌پور با اشاره به وضعیت فعلی جامعه در مبارزه با کرونا اظهار داشت: این روزها آستانه صبر مردم کاهش یافته و نوع اجرای برنامه‌های هیئات مذهبی باید به گونه‌ای باشد که افراد به سمت مراکز مذهبی جذب شوند.

وی با تصریح بر اینکه در عین حال نباید هیئت‌های مذهبی به سمتی حرکت کنند که هدف دشمن است، تأکید کرد: وضعیت کنونی کرونا در کشور به گونه‌ای است که باید در پخت و توزیع نذورات دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت و نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی اقدام شود.

مسئول سازمان بسیج مداحان و مدیران هیئات مذهبی استان فارس افزود: توجه به فرامین مقام معظم رهبری می‌تواند جامعه را از مشکلات دور کرده و کشور را از مشکلات عدیده خارج کند؛ این در حالی است که دشمنان به دنبال ایجاد مشکلات عظیم برای جامعه اسلامی ایران هستند.

وی همچنین تاکید کرد: با توجه به اهمیت موضوع محرم، قریب به هفت هزار هیئت خواهان برگزاری جدی مراسم عزاداری امام حسین(ع) با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی هستند.

به گفته همت‌پور تجربه برگزاری مراسم شب‌های قدر نشان داد که مداحان و هیئات مذهبی خود را ملزم به رعایت مسائل بهداشتی می‌دانند و این اعتماد را دربین مردم و جامعه کسب کردند.

وی گفت: دستگاه‌های مختلفی در تلاش هستند تا با برطرف کردن موانع در جامعه، نسبت به برگزاری مراسم محرم با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی اقدام کنند.

رئیس سازمان بسیج مداحان و مدیران هیئات مذهبی استان فارس تاکید کرد: مداحان و هیئات مذهبی در جامعه طی مدت شیوع کرونا، نقش ویژه‌ای را ایفا کرده‌اند و توانسته‌اند در کمک به مدافعان سلامت و بیماران کرونایی اقدامات شایسته‌ای انجام دهند.

همت‌پور تصریح کرد: بر اساس شیوه‌نامه‌های بهداشتی که برای هیئات مذهبی در نظر گرفته شده، قرار است مراسم‌های ماه محرم بر اساس این دستورالعمل‌ها اجرایی شده و حفظ سلامتی مردم یکی از اصلی‌ترین اولویت‌هایی است که ملاک رفتاری هیئات مذهبی است.

وی اضافه کرد: دستورالعمل‌های بهداشتی به هیئات مذهبی ابلاغ شده و مدیران هیئات مذهبی نیز به عنوان همکاران بهداشتی در هیأت، بر اجرای صحیح دستورالعمل‌های ابلاغی در هیأت نظارت دارند.

همت‌پور تصریح کرد: مراسم عزاداری دهه اول ماه محرم امسال براساس مصوبه ستاد کرونای استان، از شروع مراسم تا پایان به مدت دو ساعت است که برنامه سازمان بسیج مداحان استان فارس با همکاری هیئت عاشقان ثارالله و رزمندگان اسلام شمال شیراز در حسینیه عاشقان ثارالله برگزار می‌شود.

وی در توصیه به هیئت‌های مذهبی اظهار داشت: یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی که در برگزاری مراسم‌های مذهبی باید مورد توجه باشد رعایت مباحث بهداشتی است این در حالی است که تمامی مراسم‌ها باید مزین به دعا و توسل برای از بین رفتن ویروس کرونا در سطح جامعه باشد.

همت‌پور تاکید کرد: مداحان و مدیران هیئت‌های مذهبی باید تمام تلاش خود را در راستای برگزاری هرچه بهتر مراسم‌های مذهبی صورت دهند و نباید شاهد تخلفی توسط هیئت‌های مذهبی باشیم؛ زیرا این مراسم‌ها، الگوی مناسبی برای جوانان نسل‌های بعد است.

مسئول سازمان بسیج مداحان و مدیران هیئات مذهبی استان فارس گفت: اصلی‌ترین چهارچوب برگزاری مراسم‌های مذهبی در ماه محرم، رعایت مسائل بهداشتی و استفاده از ماسک در کنار رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است.

اخبار مرتبط

هیأتی‌ ها نذری‌ های محرم را به سمت رفع بی‌ آبی ببرند

بیم محروم شدن از غافله اربعین حسینی آتش به جانمان انداخته است

کارگاه آموزشی کودک، مهارت، زندگی

0 نظر

ارسال نظر

capcha