امام جمعه همدان:

بالاترین آرمان انقلاب و جمهوری اسلامی عدالت ورزی است

بالاترین آرمان انقلاب و جمهوری اسلامی عدالت ورزی است

به گزارش سراج24، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی ظهر پنج شنبه در آئین رونمایی از اسامی ساختمان‌ها و سالن‌های دادگستری استان همدان مزین به نام شهدای والامقام با تقدیر از اقدامات رئیس کل دادگستری استان همدان در راستای توجه به مسائل فرهنگی، اظهار کرد: علاوه بر کارهایی که بر عهده دادگستری قرار دارد، تلاش برای تحقق عدالت که رویکرد کلی دادگستری است یک فرصت و یک غنیمت است.

وی با اشاره به نامگذاری سالن‌ها و ساختمان‌های دادگستری همدان به نام شهدا، گفت: گاهی یک اسم؛ بی محتوا و کاشف هیچ مسمایی نیست، اما گاهی اسمی می‌تواند حافظ اسم رب باشد که یکی از آن‌ها نیز نام شهدا است.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه شهدا جان دادند تا اسم رب باقی بماند، مطرح کرد: اگر جان دادن در دین و همت برخی از مردان روزگار نبود، فساد عالم را فرا می‌گرفت و خبری از اعتلای کلمه الله نبود.

وی عنوان کرد: امروز شهدا با وجود آنکه در بین ما نیستند اما حرف‌های بسیاری برای ما دارند و یکی از این حرف‌ها هم برگزاری این جلسه است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان خواستار توجه همه مسئولان به خانواده‌های شهدا شد و عنوان کرد: این مراسم تنها نامگذاری نیست و باید مسائل پیش روی آن هم مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: نامگذاری نام شهدا رویکرد خوبی است که هم زمینه ساز حفظ نام شهدا و هم حفظ آرمان‌های شهدا است و در این گونه مراسم باید به هر دو مورد آن توجه شود.

آیت الله شعبانی فلسفه اصلی غدیر را تحقق عدالت دانست و گفت: بالاترین آرمان انقلاب و جمهوری اسلامی عدالت ورزی است که حضرت امام (ره) نیز بارها بر اجرای آن تاکید داشتند و آن را مطرح کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه دادگستری مرجع و پناهگاه مردم است، عنوان کرد: امروز میزان در درستان شما قرار دارد و لذا باید این ترازو تنظیم شود تا عدالت اجرا شود، چرا در خانه عدالت انتظار بیشتری برای اجرای عدالت وجود دارد.

اخبار مرتبط

همچنان باید آماده دفاع از اسلام و ارزش های انقلاب باشیم

ناراحتی مردم از بی عدالتی ها و فاصله طبقاتی

رفع آلام توسط مدافعان سلامت مصداق جهاد در راه خداست

0 نظر

ارسال نظر

capcha