کتاب «جامعه ما» شامل مسائل اجتماعی از منظر شهید صدر منتشر شد

به گزارش سراج24، کتاب «جامعه ما» نوشته سیدمنذر حکیم توسط انتشارات سروش منتشر شد.

این کتاب دربردارنده مسائل اجتماعی و مبنای جامعه شناختی اسلام بر اساس نگرش شهید آیت‌الله سید محمدباقر صدر است که با ترجمه مسعود فکری منتشر و در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

در این کتاب مطالب شهید صدر نه به شیوه خطابی و جدل، بلکه از باب یک منطق مستدل و محکم مطرح می‌شود، که در کلاس‌های درس به صورت اختصاصی و یا سخنرانی‌های خود به ان اشاره داشته‌اند، اما فرصت تألیف کتاب را پیدا نکردند که در نهایت توسط شاگرد وی سید منذر حکیم گردآوری و منتشر شده است.

آئین رونمایی از کتاب «جامعه ما» دوشنبه ۲۷ مردادماه ۱۳۹۹از ساعت ۱۴ الی ۱۶ در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

در این مراسم که در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می‌شود، آیت‌الله سید منذر حکیم مؤلف اثر، مسعود فکری مترجم کتاب، سیدمهدی اعتمادی فرد رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، حجت‌الاسلام حسینعلی سعدی رئیس دانشگاه امام صادق، حجت‌الاسلام حمید پارسانیا و مهدی حسین‌زاده اساتید دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، رافائل مائوریلو استاد دانشگاه علامه طباطبایی، محمدرضا روحانی استاد دانشگاه امام صادق (ع)، سید رائد العبیدی استاد جامعه المصطفی العالمیه و اساتیدی از مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و پژوهشگاه تخصصی شهید صدرحضور خواهند داشت و به ارایه نظر و بررسی کتاب خواهند پرداخت.

اخبار مرتبط

عرضه ۱۰۰۰ عنوان کتاب دفاع مقدس در دومین نمایشگاه مجازی سوره مهر

۶ نکته درباره‌ کتابی که رهبر انقلاب بر آن تقریظ نوشتند

نشست نقد کتاب «حاج آقا روح الله»برگزار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha