هیات‌های مذهبی یزد در سامانه بیرق ثبت‌نام کنند

هیات‌های مذهبی یزد در سامانه بیرق ثبت‌نام کنند

به گزارش سراج24 ،  محمدحسن باقری گفت: مسوولان هیات‌های مذهبی با مراجعه و ثبت‌نام در سامانه کشوری بیرق بر رعایت تمامی نکات بهداشتی  در ماه محرم تعهد می‌دهند.

رییس شورای هیات‌های مذهبی استان یزد ادامه داد: بعد از انجام تعهد بر اساس مقررات ستاد ملی کرونا کد رهگیری فعالیت برای آنها صادر می‌شود که در قبال آن می‌توانند به خاطر شرایط خاص کرونایی در چارچوب مقررات مجالس و برنامه‌های خود را انجام دهند.

این مسوول همچنین به طراحی سامانه دیگری به صورت کشوری خبر داد که به نام سلامت است و هیات‌های مذهبی باید قبل از ماه محرم حسینی نسبت به ثبت‌نام در آن اقدام و کد رهگیری دریافت کنند.

باقری خاطرنشان کرد: این سامانه در خصوص مسائل بهداشتی و وظایف هیات‌ها و تشکل‌های دینی در اجرای برنامه‌ها برای پیشگیری از کرونا و تامین سلامتی اعضاست  که باید اقدام لازم صورت گیرد.

وی گفت: در سامانه بیرق دادن تعهد ملاک عمل است و در سامانه سلامت موضوع بهداشت و ایجاد زمینه برای اعمال مقررات در پیشگیری از  بیماری طراحی و پیش‌بینی شده است .

تاکنون از مجموع یک هزار و ۴۸۰ هیات عزاداری استان ، ۷۰۰ مورد در بانک اطلاعات تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی کشور (طوبی) نام‌نویسی کردند.

اخبار مرتبط

ایرانیان آغازگر عزاداری به صورت رسمی و گسترده برای سیدالشهداء بودند

جزئیات اولین سوگواره پوسترهای عاشورایی اهواز

آزادی ۱۷ زندانی با کمک روحانیون جهادی در ایام محرم

0 نظر

ارسال نظر

capcha