یکی از راه‌های انتقال فرهنگ ایثار ساخت موزه‌های دفاع مقدس است

 یکی از راه‌های  انتقال فرهنگ ایثار ساخت موزه‌های دفاع مقدس است

به گزارش سراج24، سردار «عباس یوسفی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان امروز به همراه معاونین فنی و عمرانی مدیریت طرح و برنامه استانداری خوزستان از پروژه مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خوزستان بازدید کردند.

وی در ابتدای این بازدید میدانی با گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، انتقال فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت را به شیوه‌های گوناگون ضروری دانست و اظهار داشت: مخاطب شناسی مهمترین هدف ارائه محتوا در حوزه دفاع مقدس است چون نسل امروز و فردا دارای سلایق متفاوت و مختلفی هستند که اگر بر اساس خواسته آنان عمل نکنیم نمی‌توانیم خودمان را به شکل مطلوب ارائه دهیم.

یوسفی ساخت موزه‌های دفاع مقدس را یکی از همین راه‌های مطلوب انتقال فرهنگ دفاع مقدس دانست و افزود: چاره‌ای نداریم جز اینکه از طریق فیزیکی، هنری، رسانه‌ای و فرهنگی همه طیف ها و اقشار را برای پیوستن و بهره بردن از فرهنگ عاشورایی دوران دفاع مقدس ترغیب کنیم و بی‌شک ساخت موزه با ارائه محتوای مطلوب یکی از بهترین راه کارهاست.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان گفت: این مرکز فرهنگی و موزه متعلق به بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، استانداری، سپاه، ناجا و یا ارتش نیست بلکه این مرکز یک مکان عمومی ارزشی و فرهنگی برای همه اقشار و اقوام و اصنافی است که در زمان جنگ نقش آفرینی کردند و ما فقط وظیفه داریم که در این فضا و به بهترین شکل ممکن، جهاد و ایثار مردم را ثبت و ضبط کرده و در معرض دید نسل امروز و فردا بگذاریم.

دبیر ستاد استانی چهلمین سالگرد دفاع مقدس خوزستا ضمن ابراز گلایه از عدم توجه برخی دستگاه ها و نهادهای خوزستان به این پروژه، گفت: ساخت این مکان مقدس، مطالبه خانواده معظم شهدا، رزمندگان و عموم مردم است و همه دستگاه‌ها و شرکت‌ها و ظرفیت‌های خوزستان باید پای کار بیایند تا ما بتوانیم این موزه را در سطح بین‌المللی تحویل جامعه بدهیم چون انتظاری کمتر از این از استان خوزستان به عنوان پایتخت دفاع مقدس و میزبان راهیان نور، زائران کربلا و دیگر مناسبت‌های بزرگ ارزشی و ملی نمی‌رود.

یوسفی در پایان ضمن تشکر از استاندار خوزستان و معاونین وی و همچنین مدیران طرح و برنامه استان که همیشه دغدغه رفع مشکلات مالی این پروژه را داشتند، گزارش مبسوطی از روند آغاز به کار این مرکز فرهنگی تا کنون ارائه داد و خواهان توجه و مساعدت بیشتر برای تزریق مطالبات مالی پیمانکار شد تا ان‌شاءلله روند ادامه کار با سرعت بیشتر و بهتری تداوم یابد.

مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خوزستان به مساحت 10 هکتار در پارک شهروند اهواز در حال ساخت است و فاز اول آن تاکنون بیش از 32 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

اخبار مرتبط

«فرزندان روح‌الله» را در این کتاب ببینید

رونمایی از ۷ کتاب روایت فتح در مراسمی به نام «فرزندان خمینی»

«رگ»؛ روایتی از مقاومت تاریخی مرزداران ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha