هیات‌ها یاوران سلامت مردم هستند

هیات‌ها یاوران سلامت مردم هستند

به گزارش سراج24، محمدابراهیم الهی تبار در گردهمایی متولیان عاشورایی کرمانشاه که با حضور نمایندگان استان در مجلس خبرگان رهبری، مدیران حوزه‌های علمیه شهرستان‌ها و جمعی از مداحان برگزار شد اظهار کرد: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همراهی مردم می‌توان هم عزاداری‌ها را برپا داشت و هم سلامت جامعه حفظ شود.

وی با تقدیر از تلاش ایثارگرانه کادر پزشکی استان در کنترل بیماری کرونا تصریح کرد: این همراهی و ورود بزرگان بود که استان را از موج دوم بیماری کرونا عبور داد و وضعیت قرمز را پشت سر گذاشتیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه بیان داشت: پروتکل‌های ابلاغی برای عزاداری‌های محرم از سوی ستاد ملی کرونا تهیه شده و تمام صاحب نظران در این ستاد حضور پیدا کرده و این تصمیمات نتیجه جمع بندی متخصصان بوده است.

الهی تبار با اشاره به تلاش برخی جریان‌ها برای ایجاد دوگانگی و تضاد در مسیر تصمیمات ستاد کرونا افزود: برخی از روز نخست شکل گیری ستاد کرونا، به دنبال ایجاد دوگانه معیشت و سلامت مردم افتادند و در آستانه ماه محرم نیز در تلاش بودند تا دوگانه عزاداری و سلامت راه بیندازند که با تصمیم دولت و ستاد کرونا ناکام ماندند و شخص رئیس جمهور از روز نخست بر برپایی عزاداری‌ها تاکید کرد.

معاون استاندار کرمانشاه در ادامه با شرح مبانی شرعی، قانونی و اخلاقی تصمیم ستاد ملی کرونا در برپایی عزاداری‌ها گفت: تکلیف شرعی را مقام معظم رهبری با تاکید حکیمانه بر ملاک بودن ستاد کرونا تمام کردند و در بحث قانونی نیز تصمیمات ستاد ملی کرونا در مقام بالاترین مراجع و قوانین قرار دارد.

الهی تبار افزود: مبنای اخلاقی تصمیم ستاد ملی کرونا نیز به اهمیت سلامت جامعه و توجه به همنوعان و حرکت‌های مومنانه و همچنین فتوای مراجع در مورد تغییر شیوه نذورات باز می‌گردد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه در ادامه با تاکید بر لزوم اقناع سازی جامعه از سوی رسانه‌ها خاطرنشان کرد: در بحث ترویج فرهنگ ایثار که یکی از اهداف و فلسفه قیام عاشورا است منابر و وعاظ و بزرگان هیأت‌ها به هدایت نذورات به سمت حرکت‌های مومنانه و همچنین اهدای خون اهتمام کنند.

الهی تبار با تاکید بر آمادگی دستگاه‌ها و نیروهای مسلح در تأمین امکانات بهداشتی هیأت‌ها افزود: با امکانات استان نگرانی از تأمین ماسک ومواد ضدعفونی برای هیأت‌ها وجود ندارد.

معاون استاندار کرمانشاه با تاکید بر ایجاد ارتباط معناداری بین هیأت‌ها و کارشناسان بهداشتی خاطرنشان کرد: در کنار برپایی عزای امام حسین (ع) سلامت مردم را تضمین می‌کنیم آنچنان که در شب‌های قدر این مهم را تجربه کردیم.

وی با ابراز امیدواری به ماندگاری محرم امسال در تاریخ کشور تصریح کرد: شعار محوری ما در عزاداری‌های امسال این خواهد بود که هیأت‌ها یاوران سلامت استان و مردم هستند.

الهی تبار همچنین با تسلیت رحلت ماموستا محمدی امام جمعه فقید اهل سنت شهر کرمانشاه از وی به عنوان عالمی وحدت آفرین یاد کرد و گفت: در ایام اربعین سال گذشته مشتاقانه از مرز خسروی بازدید داشت و نسبت به اهل بیت علیهم السلام ارادتمند بود و همواره در جهت انسجام و وحدت مردم استان حرکت می‌کرد.

اخبار مرتبط

برگزاری مراسم عزاداری در منزل شهدای مدافع حرم و سلامت توسط یک هیات مشهدی

سلامت و باور مردم در ماه محرم حفظ شود

برگزاری مراسم ایام محرم با رعایت پروتکل های بهداشتی

0 نظر

ارسال نظر

capcha