توزیع ۴۴ هزار بسته حمایتی در کردستان

توزیع ۴۴ هزار بسته حمایتی در کردستان

به گزارش سراج24، بهمن مرادنیا در نشست با مسوولان کانون بازنشستگان استان کردستان اظهار کرد: زمینه بازدید نمایندگان بازنشستگان از پروژه‌های نیمه‌تمام استان فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: پیگیری‌های لازم برای افزایش ۲۵ درصدی حقوق بازنشستگان در مناطق جنگی در راستای ماده 112 باید اعمال شود در این راستا مکاتباتی با بخش‌های مربوطه انجام خواهیم داد.

استاندار کردستان افزود: این افزایش حقوق برای بازنشستگان در مناطق جنگی حق این عزیزان است چرا که در دوران جنگ آنها خدمت می‌کردند و باید از این ظرفیت بهره‌مند شوند.

مرادنیا در ادامه در مورد درخواست مطرح شده برخی اعضا برای واگذاری زمین برای ساخت مسکن بازنشستگان استان عنوان کرد: اگر افرادی اصلا از زمین استفاده نکرده‌اند موضوع قابل پیگیری است اما در صورت پرشدن فرم (ج)، واگذاری زمین و یا مسکن به هیچ وجه ممکن نخواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: اگر افرادی بنا به هر دلیلی نتوانسته‌اند از فرصت‌های دولت برای مسکن استفاده کنند از سوی کانون بازنشستگان استان معرفی شوند.

استاندار کردستان گفت: در قالب تعاونی فراگیر بازنشستگان زمینه واگذاری یکی از معادن استان به بازنشستگان فراهم شود.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت از بازنشستگان در قالب‌های مختلف گفت: در قالب تعاونی فراگیر بازنشستگان می‌توانند یکی از معادن استان را به این عزیزان واگذار کنند تا یک حداقل درآمد برای آنها ایجاد شود.

مرادنیا در ادامه با اشاره به شرایط حاکم بر کشور و استان به خاطر شیوع کرونا و مشکلات اقتصادی که در چند ماه اخیر به وجود آمده است، گفت: بیش از 44 هزار و 600 بسته حمایتی در این مدت از محل اعتبارات دولتی و کمک خیرین استان در بین خانوارهای نیازمند توزیع شد و الان هم در تلاش هستیم که به تعدادی از خانوارهای نیازمند کمک کنیم.

اخبار مرتبط

تحریم‌های ظالمانه یادآور صحنه دفاع مقدس است

فرمانده سپاه کردستان از روند اجرای پیاده‌راه فردوسی سنندج بازدید کرد

توزیع 110 بسته حمایتی بین نیازمندان روستاهای تربت‌حیدریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha