برگزاری عزاداری محرم در فضای سربسته به شرط اخذ مجوز

برگزاری عزاداری محرم در فضای سربسته به شرط اخذ مجوز

به گزارش سراج24، حجت الاسلام عبدالرضا سروستانی در خصوص شیوه برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم در استان بوشهر اظهار داشت: در جلسه امروز ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر مصوب شد که کلیه مراسمات عزاداری در مساجد و حسینیه‌ها و تکایا به شرط اخذ مجوز از سامانه بیرق سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شود.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: با توجه به دمای بالای هوا در استان بوشهر، امکان برگزاری مراسم در فضای باز وجود ندارد و به همین دلیل،  مراسمات عزاداری محرم به شرط اخذ مجوز و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضاهای سربسته برگزار می‌شود.

سروستانی عنوان کرد: بر اساس این دستورالعمل، مراسم عزاداری ماه محرم با رعایت فاصله حداقل دو متر از هر طرف و تجمعات حداقلی برگزار می‌شود، زمان برگزاری مراسم نیز حداکثر باید دو ساعت باشد، جابه جایی هیأت‌ها، دسته روی و نیز استفاده از طبل، سنج و وسایل مشابه ممنوع است اما برگزاری مراسم سینه زنی و زنجیرزنی (با زنجیر شخصی) در محل مراسم و بدون جابه‌جایی مجاز است.

وی افزود: همچنین استفاده مستمر از ماسک برای همه شرکت کنندگان در مراسم عزاداری ماه محرم و صفر ضروری است و فاصله گذاری حداقل دو متری در همه مراحل این مراسم باید رعایت شود، ضمن اینکه پیش بینی‌های لازم برای برگزاری مراسم جایگزین به صورت غیر حضوری در جاهایی که امکان برگزاری حضوری مراسم حضوری نیست، باید انجام شود.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر تاکید کرد: هیچ هیئتی بدون اخذ مجوز از سازمان تبلیغات اسلامی اجازه برگزاری مراسم در دهه اول محرم را ندارد و با خاطیان برخورد می‌شود.

اخبار مرتبط

حجت‌الاسلام علوی تهرانی بر اثر ابتلا به کرونا بستری شد

کمک مساجد تهران به ۱۲ هزار خانواده

اعزام موکب به عراق، در مراسم اربعین امسال منتفی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha